cnc

guremanco

Üye
arkadaşlar merhaba...
ben cnc ile küçük çapta üretim yapmak istiyorum ama bu iş için tam olarak nelerin gerekli olduğunu bilmiyorum.bilgisayar-tasarım programı (artcam kullanmayı düşünüyorum mesela)-cnc tezgahı vs. daha başka ne gerekiyor. işi bilenler için çok basit bir soru eminim teşekkürler şimdiden...

Ne gibi bir üretim? Hangi malzemeyi işleyeceksiniz? Ne üretmeyi düşünüyorsunuz

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

3mm veya 6mm mdf üzerine kabartma tasarımları

Kendi yapacaginiz cnc ile olabilir tabiki ancak boyutlarida önemli. Sonrasinda modellemek icin artcam ogrenmeniz gerekir.modelleme işini cozdukten sonra gcode.lari cikarmak için birde cam programi ogrenmeniz gerekir.

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

1 hafta artcam eğitim videolarını izleyin. 1 hafta kadar da cnc router modellerini(bütçenize+ihtiyacınıza göre)3. hafta ben yaparım bu cnc yi dersiniz. sakın vazgeçmeyin. not: cnc fiatları maliyetlerinin ortalama 3 katı

...not: cnc fiatları maliyetlerinin ortalama 3 katı...

Maliyetten kastınız nedir?
Sizin yapacağınız cnc ile satın alacağınız cnc arasında dağlar kadar fark olacaktır.
İş yapmak istiyorsanız işe odaklanmanız gerekir. Sizin yapacağınız cnc de maliyetli(hem de daha fazla), harcayacağınız zaman,
müşteri sipariş verdiğinde zamanında teslim edemeyince müşteri kaybı, kalite, arızalanma bunları hepsi maliyettir.
Bu mantıkla giderseniz o zaman mdf yi de biz imal edelim.

maliyetten kastım amatörlük aşamasında işimizi görecek kadar bir makina; pro olursak ki inşallah diyelim . o zaman alırız bi mersedes tıkır tıkır keseriz .paraları desteleriz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…