Csc için deney karti

bilalb

Üye
csc c için deney kartlari ayrimi olur yoksa tum deney kartlari ile csc c uyumlu çalişirmi deney karti tavsiyelerinizi bekliyorum

csc c sonuçta bir yazılım dili siz hangi mikra işlemci için kod yazdı iseniz ona uygun deney kartına sahip olacaksınız ..deney kartının mikro işlemci kodlamasıyla alakası pek olmaz...

S.A
Ben expkits kullanıyorum memnunum easypic tarzı bir set ve ondan daha ucuz glcd ve baya özellikleri var modelde EX08L galiba, enson modeliymiş adresi işte

EPKİTS

Yukarıdaki linkten incelersin. Kolay gelsin

ben bu kitabi CCS C İle PIC Programlama almayi düşünüyorum ve daha oncede hiç bu işle uğraşmadim ama c# bilgim var bu kitapda CCS C İle PIC Programlama bu kart uyumlu diye gördum haliyle hiç bilgim olmadiği için kafam karişti

beyler ccs c de glcd ye sayısal bir değer nasıl gösterilir lütfen yardım.

ben bu kitabi CCS C İle PIC Programlama almayi düşünüyorum ve daha oncede hiç bu işle uğraşmadim ama c# bilgim var bu kitapda CCS C İle PIC Programlama bu kart uyumlu diye gördum haliyle hiç bilgim olmadiği için kafam karişti

kafanızı karıştıran şey ne? o kart kitap içide bulunan devreleri ve kodları görsel olarak çalıştırabilmeniz için tasarlanmıştır.

misal
sprintf(solzamankar,"%d",solzaman);
glcd_text57(42,55,solzamankar,1,ON);
burada solzamankar değişkeni glcd ye yazdıracağınız değişkenin karakter sayısı kadar elemanı olan bir karakter dizisi(misal char solzamankar[10];) , solzaman ise sizin yazdıracağınız değişkenin kendisidir. burada solzaman adlı değişkeni artırıp azaltıp yazdırabilirsiniz. tabiki yenisini yazdırabilmek için eskisini silmek gerekir bunu içinde
glcd_text57(42,55,solzamankar,1,OFF);
satırını eklemek gerekir

enexs kardeşim öncelikle ilgilendiğin için çok teş.ederim .
gercekten çok işime yaradı kitapdan kendi kendime öğreniyorum dediğini yapdım çalıştı gercekten çok sağol.

bu uygulamada glcd ekran tazeleme hızı neden yavaş kırpişmalı çalışıyor nedeni nedir yardım lütfen
#use delay (clock=20000000)

float volt;
unsıgned long int bilgi;
char yazı5[]="yazı5";

void main()
{
setup_adc(adc_clok_div_32);
setup_adc_ports(an0);
set_adc_channel(0);
delay_ms(20);

set_tris_a(000001);

glcd init_(on);
delay_ms(20);

while()
{
bilgi=read_adc();
delay_ms(20);
volt=bilgi*0.0048;

glcd_text57(9,35,yazi5,3,off);
sprinf(yazi5,"%3.1f",volt);
glcd_text57(9,35,yazi5,3,on);
}
}

mnbm Gecikmelerin çok fazla bence...
Analog okumak için önerilen süre 10-20Us arasında....
sende kodunda tüm "delay_ms" lerini "delay_us" olarak değiştirip öyle dene...
Ayrıca diğer yerlerdede hep delay_ms(20) kullanmışsın onlarıda azaltmalısın bence...

Forum istatistikleri

Konular
128,924
Kullanıcılar
451,090
Son üye
kepyana

Yeni konular

Geri