Dış ünitesiz klimanın iç ünitesindeki fanı sürekli çalıştırmak.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Aynen yanliş baglarsan fan motoru yanar serkan ustanin dedigi gibi

zaten dış ünitem yok dış üniteye giden tüm kablolar sokuk ama yinede 3 dk sonra kendı kapatıyor iç ünite

Batarya sıcklığını okuduğu ve sıcaklık düşmediği için.

Dilerseniz bir bardak buzlu su hazırlayın batarya sensorunu daldırıp deneyebilirsiniz.

Batarya sıcklığını okuduğu ve sıcaklık düşmediği için.

Dilerseniz bir bardak buzlu su hazırlayın batarya sensorunu daldırıp deneyebilirsiniz.
iç ünitenin içinden soguk su sirkulasyonu yapıyorum.fan arıza verdikten sonra kapanıyor panel ısıklarının hepsı yanıp sonuyor cunku.sensorler le akalı bı durum degıl sanırım.benım suphelendgm dıs unıteyle ıletısıme gecemeyınce bu sorun oldugu.

Dostum,

Sogukcsu dolastiriyorsaniz sensorleriniz saglam ise sunu kontrol edermisiniz?

Ic unitede filtreleri temizlemek icin kapagi actiginizda yada komple unite kapagini actiginizda iceride unite elektrik semasi olmali. Bu semayi resimleyip buraya ekleme sansiniz var mi?

Bir dusuncem var semayi eklerseniz sizi yonlendirebilirim.

malasef heryerıne soktum baktım hiç bir yerınde sema yok nette kılavuzundada bulamadım

Baziccihazlarda dis unite sensorleri bulunur cihazin ic unite kartindan boyle bir sensor baglanti kablosu cikiyormu genelde ince ikili siyah bir kablo olmali sizin cihazda bu kablo varmi kontrol edermisiniz?

karttakı bir cok soketı teker teker sokup calıstırdım bazısnda hıc calısmadı bazılarında ise sorunum devam ettı ama bı kac soketı deneyemedım.bu arada uyarı lambası dıs unıteyle ıletısım olmadıgı ıcın yanıp sonuyormus. dıs unıteye 2 kablo kanalndan 3 er tane kablo gidiyor toplam 6 adet.bu kabloları karsılıklı bırbırlerıne baglayayımmı

Cihaziniz yeni nesil degilse dis unitesinde kart yoksa iletisim kurmak gibi bir ozelligi olmaz. Herhangi bir kabloyu sakin kisa devre etmeyiniz. Ciddi sorunlara yol acabilir.

Klimanizin sag tarafinda model etiketi olmali var ise onu resimlermisiniz model uzerinden arastiralim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…