dalgıç motor olçumu

dalgıc motorların cogu uc uctan ıbaret
sanırım yıldız ucları ıcerıden koprulu... ve bu motorların yanık olup olmadıgını olçerken yanılıyorum kesın ve net olarak olçumu nasıl yapılıyor
motoru yanık dıye bobınaja gonderıp bıseyı yok dıye gerı gondermelerı bı teknık eleman ıcın olumden beter

otomatık kumanda arızalarına bakıyorum ama bazen motordada sorun oldugunda sorunu teşhis gerekıyor 6 uclu motor klemenslerınde olcum yapıyorum ama yıldız baglı dalgıclarda yanılıyorum

uzman bobınajcılardan yardım beklıyorum
sımdıden sagolun

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
meraba öncelikle arıza oldugunda kumanda devresini kontrol ediyorsun zaten eyer kumandada birsey yoksa ya burclar sarmıstır ya motor yanmıstır ve her halukarda bu sorunlar oldundan dolayı motoru sökmen gerekiyor motoru dısarı cıkardıktan sonra pompadan ayırısın ve enerji verisin baktın motor calısıyor sorun kademelerdendir yada kademeler saglam motor yanıktır.

ya motor yanıksa eğer zaten bir uc göstermez . hassas omajda ölçmeyeceksin hassata ölçersen motorda su olduğu için belli olmaz

dalgıç pompanın motorun yanık olup olmadığı söyle anlaşılır ilk önce motora giden besleme kabnlolarını sökün ve dijital ölçü aleti veya avometre varsa ohm kademesine alın ve motorun sargı uçlarına giden kabloları ölçü aleti ile ölçüm yapıldığında 3 uç varsa bunlar kendi aralarında yılz veya ücgen bağlı olsa bile aynı omajı göstermesi gferekir yalnız örneğin omaj 2.3-2.4-2.6 gibi bir omaj okunursa yinede herhangi bir sorun yoık demek torak arası ölçümde ise yinede omaj göstermemesi lazım bu yöntemle halen yanılıyorsan seri lkamba ile konrolo edersin ve yinede tam oalrak anlamak istiyorsan izalosyon meğeri ile ölçüm yaparsın kesin çözümü bulurusn umarım yardımcı olabilmişimdir.

Forum istatistikleri

Konular
129,035
Kullanıcılar
451,293
Son üye
EagleClaw

Yeni konular

Geri