dalgıç pompa

turan09

Üye
dalgıç pompa panosunda 1 adet kondaktör 1 adet faz koruma rölesi 1adet termik röle mevcut arkadaşlar sizden şunu ögrenmek istiyorum enerji verdigimizde kontaktör üst üste çekip bırakıyor bunu neden yapar baglantıları kontrol ettim kontaktöre konrol ettim faz koruma rölesini yenisiyle degiştirdim ama arıza bir süre giderildi fakat zman zaman bunu yapıyor gerilim rst eşit geliyor şunuda belirteyim fazın biri aşırı ısınıyor yardımcı olursanız sevinirim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kontaktörün tamir takımını değiştirebilirsin.
mühürlemeni kontrol et bide.

kumanda fazını ve nutru iyi kontrol et gevşeklikte aynı arızayı yapar

gevşeklik olma ihtimali çok yüksek.
Bir de yazmamışsınız ama,sıvı seviye kontrolü varsa,su seviyesinin dalgalanmasından da olabilir.

Tek fazın bağlı bulunduğu kablonun ısınması kontaktörle alakalı. Kontaktörü değiştirin.

kumanda devrelerinde bu tür arızalar sıksık olur.bu nedenle tesisatınızı komple gözden geçirip kontaktörüde mutlaka degiştirin. saglamda olsa kontak lar aşırı zarar görmüştür.

önce motoru kontrol et bakalı çekilen akımlar normal ve eşitmi.

yakınsa problem yok
kumandana bakacaksın yardımcı kontaktör varsa kontrol et gerekirse değiştir. birde bağlantılrarı tornavidadan geçir.

kontaktörü besledigin fazın yerini degistir ama motor calısırken cektigi akımı ölç.dengesizse motor calısmaz durumdayken sargı direnclerinide ölç ama öcelikle baglantılarını ve kontaktörün kontaklarını elden gecirolmazsa son ihtimal sebeke baglantısından olabilir.bosta normal olabilir ama yukte fazların gerilimini ölçmende yarar var

sistemde şamandra varsa kontrol et.şamandra kontagı sıkıntı yapıyor olabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…