Dalgıç pompayı inverter kaldırmıyor. Çözüm önerisi ?

İyi akşamlar.1.5 hp impo dalgıç pompaya kaçlık jeneratör almalıyım?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
2 beygir = 1.5 kw motor diyor dıye düşünüyorum. Öyle okudum yazıda.
Merhabalar 50 metre derinlikte 2 beygir 1.5 kw impo marka dalgic pompa var.
3000 watt tam sinus inverter (150 amper full dolu aküye bağlı) dalgıç pompa çalıştığı anda

2 beygir = 1.5 kw motor diyor dıye düşünüyorum. Öyle okudum yazıda.
Merhabalar 50 metre derinlikte 2 beygir 1.5 kw impo marka dalgic pompa var.
3000 watt tam sinus inverter (150 amper full dolu aküye bağlı) dalgıç pompa çalıştığı anda
Hocam zaten 150 amperlik bir akü ile 1.5 kw lık motoru çalıştırması imkamsız.
bir dakika ya çalışır ya çalışmaz.
Akü sayısını arttırması gerekiyor bu arkadaşın.

Motor 220 volt yani monofaz demek oluyor herhalde. 2 beygir yazıyor ana mesajda 2 motor yazmiyor yanlış yazdiysam göremedim şu an kusura bakmayin. 2 beygir 1.5 kw dalgıç pompa.
Bu start kondansatöru olayini ogrendim bizde de takiliymis ona ragmen yetmiyor 3 kw invertor.
Aksa aap5500 modelini alacağız galiba.
İnverter de sağlam çünkü 2500 watt elektrikli süpürgeyi çalıştırıyor
2500w dediğiniz çekiş gücü elektriksel değil, mümkünse etiketini paylaşınız.

Hocam zaten 150 amperlik bir akü ile 1.5 kw lık motoru çalıştırması imkamsız.
bir dakika ya çalışır ya çalışmaz.
Akü sayısını arttırması gerekiyor bu arkadaşın.
Arabadaki full dolu yeni alinan 90 amper aku ile birleştirip denedik olmadı. Ayrica akuler tamamen dolu 15 dakka calismaya gelene kadar inverter daha başta atıyor zaten. Güneş panelleri de 25 amper yüklüyordu ogle vakti. Sonra arabadaki akuye inverteri bağlayıp arabaya gaz verirken denedik olmadı.
5.5 kva jeneratör alındı onunla deneyeceğiz.
Bir de aku 15 dakka dayanir diyorsunuz ya bu dalgıç pompa stattan sonra 1.5 kw çekiyor o kaç amper oluyor yani ? 150 amper aküyü 15 dakkada bitirebildigine göre baya çok mu

İyi günler motorun etiketinin resmini atarmısınız inverterinde
Ve sizin motor kalkışda yüksek akım cekip invertiri korumaya alıyor
Pens ampermetre ile start akımını ölçermisiniz
İstediginiz kadar akü baglayın invertör yüksek akım yada kısa devre korumasına girerise işe yaramaz akü baglamanız
Ve arabada gaza basmanız fazla güç cıkacagı anlamına gelmez altarnetör akımı ne ise o kadar verir sadece voltajda 0.5-1v oynama olabilir

1,5 kw için,asgari yarım saat çalışır.Diğer 15
dk. akü ve tesisat kurulumuna ! kalmış.

Ekli dosyalar

• Ah-Kwh dönüşüm..jpg
    Ah-Kwh dönüşüm..jpg
    105.9 KB · Görüntüleme: 40
iyi akşamlar
söyle bir durum var 220v start kondansatörlü motorlarda firma ile görüşmeniz gerekiyor sürücü baglamaya uyumlumu diye ve monofaz giriş monofaz cıkış sürücü olarak g110 kullana bilirsiniz.
ve motor ilk kalkışta yüksek akım cektigi için inverteri hataya düşürüp kapatıyor alabilir
pens ampermetre ile anlık cektigi akımı ölçmelisiniz.

Monofaz giris ve monofaz cikis sürücü ben ne duydum ne de gördüm . Bir örnek varsa link paylasir misiniz ? Söylediğiniz siemens g110 mu ? Eğer o ise bir faz giriş üç faz çıkış gözüküyor.

Basmaya başladıktan biraz sonra,vanayı iste-
diğiniz gibi açabilirsiniz.Kondansatör lafı pa-
lavradır.150 Ah akü ile,zaten 10 -15 dk dan
fazla çalışmazki.
Bu millete baya uzun bir süre fluoresan lambaya bağli kondansatörü enerji tasarruf cihazı diye yutturdular . Hatırlayan vardır.

İstediginiz kadar akü baglayın invertör yüksek akım yada kısa devre korumasına girerise işe yaramaz akü baglamanız
Ve arabada gaza basmanız fazla güç cıkacagı anlamına gelmez altarnetör akımı ne ise o kadar verir sadece voltajda 0.5-1v oynama olabilir
Dalgıç pompayi diyorsaniz yerin derinliklerinde o şu an :D
Aksa marka aap5500 modeli max guc 4.5 kw olan model pompayı sorunsuz çalıştırdı onunla kullanacağız artık. Pompa çalıştığında sesinde cok az bir degisiklik oluyor zorlanmiyor jeneratör yani
2500w dediğiniz çekiş gücü elektriksel değil, mümkünse etiketini paylaşınız.
Pardon 2000 watt mis benim gördüğüm değer.
IMG_20200428_192441.jpg

Bu elektrikli süpürgeyi 3000 watt tam sinus inverter kaldırıyor
IMG_20200428_193236.jpg

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,939
Kullanıcılar
451,117
Son üye
mertcaprakk

Yeni konular

Geri