Davula titreşim sayesinde yanacak led projesi yardım

antikor

Üye
beyler davulun içine bir ışık aydınlatması yapmayı düşünüyorum ledlerle acaba ne yapabilirim istediğim şey: sadece davula vurunca yanacak led titreşim sayesinde

bir bildiğiniz proje varmı? varsa bu projenin malzeme listesini yazarmısınız ve şemasını verirseniz çok sevinirim teşekkürler

not: mesela birinci vurduğumda sari 2. vurduğumda kirmiz 3. vurduğumda mavi yanacak proje olsa çok iyi olur. rgb led

kardeş kimsenin sana bunu yapacagını zannetmiyorum bir pic ve mikrofonla bunu cok basit olarak yapabilirsin yapman gereken mikrofonun ucuna bir transistör atman ve cıkısını pic e vermen picin komutlarınıda ilk sinyalde led1 2. sinyalde led2. 3. sinyalde led3 olarak ayarlayacaksın sonrasu return hadi kolay gelsin

sanırım arkadaş davulun titreşiminden led yakacak enerjı ıle ledlerı yakmak ıstıyor aslında olurda renklı led yakamazsın tek renk ledı yakarsın davulun titreşiminden titreşen bolgenın etrafına bobin bobin her tokmağı vuruşta titreyecek bobine yakın guçlu miknatıs sabıt tıtreşımden etkılenmıyecek led y7anabılır iki renk kutupları değişık takarsan olur

bak bi micrfonu picin analog girişine bağla analog veriyi pwm olarak ledleri picin pwm çıkışına bağla ses şitdetine göre ledler yanacaktır.(vumetre) olarakta araştırabilirsin bunu

Forum istatistikleri

Konular
128,778
Kullanıcılar
450,863
Son üye
iboo06

Yeni konular

Geri