Dc kondansatör deşarj

http://mustcalculate.com/electronic...?vfrom=0&vto=7.58&vs=12&c=0.04&r=0.5&time=0.1
Böyle bir site buldum ve 0.04 farad kondansatör ve 0.5 ohm direnç için şarj grafiğini atıyorum.grafik hesaplamalarımın doğru olduğunu kanıtlamiş oldu bir yerde bu da beni rahatlattı en azından doğru bir seçim yapmışız.Ayrıca ekte bir anlatım mevcut.Dosyanın 2. kısmında ABD de kuzey Carolıne devlet üniversitesinin yayınladığı bir dosyayı çevirdim eğer ilginizi çekerse bakarsınız.Orjinali de ekte.

Ekli dosyalar

• RC DEVRE ANALİZİ.docx
    1.4 MB · Görüntüleme: 3
  • North Carolina State University Kondansatör sarj ve deşarj.pdf
    1.5 MB · Görüntüleme: 15
zaten daha önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi şarjla ilgili bir problem yok ikimiz de doğru hesapladık asıl sorun deşarjda bir de dikkat ettiyseniz paylaştığınız dökümanda tam deşarjı yüzde 7 değil yüzde 0.7 olarak göstermiş aynı şarj gibi ki bu çok daha mantıklı mantıken aynı oranlar olmalı zaten

Ben telefondan yazdığım için dikkat etmemiş olabilirim önceki mesajda o yüzden %7 yazmis olabilirim.

Y R

Sohbete limon sıkmak istemem ama söz konusu devrede yük R değil Z . Yani akımın değişim hızına bağlı bir XL değerine sahip. Buda şarj ve deşarj eğrisini değiştirir.

Kolay gelsin...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…