DC motor çok ısınıyor

DC motorda AC gerilimin olduğu tek yer soğutma amaçlı kullanılan fanda vardır ve de cinsine göre takogeneratörün ürettiği gerilim AC dir. Statora AC gerilim uygulanır. Sizin bahsettiğiniz senkron ya da asenkron motorlarda olur. Senkron motorlarda kutuplara DC gerilim, sargılara AC gerilim uygulanır. Asenkronlarda AC gerilim.

Universal motorların güçleri düşük oluyor üstat ready kısmında bekletmeleri anlamsız olur yani.
http://hbogm.meb.gov.tr/MTAO/1ElektrikMakLab/unite9.pdf Üstad senin motor hangi sınıfa griyor :)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sürekli düşük devirde çalıştırılıyorsa,motor için cebri soğutma gerekebilir.

hiç çalışmadan ısınma oluyor. soğutması var tabi ki ama pasif soğutma yani mile bağlı klasik pervanelerden.

DC motorda AC gerilimin olduğu tek yer soğutma amaçlı kullanılan fanda vardır ve de cinsine göre takogeneratörün ürettiği gerilim AC dir. Statora AC gerilim uygulanır. Sizin bahsettiğiniz senkron ya da asenkron motorlarda olur. Senkron motorlarda kutuplara DC gerilim, sargılara AC gerilim uygulanır. Asenkronlarda AC gerilim.

Universal motorların güçleri düşük oluyor üstat ready kısmında bekletmeleri anlamsız olur yani.
Valla açıkçası demek istediğini pek anlamadım üstat. ben diyorum ki DC bir motorum var ve bu motorun statoruna AC bir gerilim gidiyor. zannedersem bir cümlende sen de bunun olabileceğinden bahsetmişsin? tam anlayamadım?

Forum istatistikleri

Konular
129,243
Kullanıcılar
451,631
Son üye
leasy52
Geri