DC Motor Devreye Girince Butona Tetikleniyor

Öncelikle herkese iyi çalışmalar;

NodeMCU üzerinde bir proje geliştiriyorum. 3V ile beslediğim DC motor devreye girdiğinde "interrupt" olarak belirlediğim dijital pinlerden birisine bağladığım mikro switch tetikleniyor. Bu durumu nasıl düzeltebilirim?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Motor ileri ve geri hareket etmiyor ise yani tek yönlü ise ters emk koruması için bir paralel diyot takmanızı öneririm. Yine bu motora paralel 100 nF ( nanofarad ) kondansatör koymak bu durumun giderilmesinde yardımcı olacaktır.

Var ise şema paylaşırsanız daha iyi yorum yapabiliriz.

Motor ileri ve geri hareket etmiyor ise yani tek yönlü ise ters emk koruması için bir paralel diyot takmanızı öneririm. Yine bu motora paralel 100 nF ( nanofarad ) kondansatör koymak bu durumun giderilmesinde yardımcı olacaktır.

Var ise şema paylaşırsanız daha iyi yorum yapabiliriz.

Teşekkür ederim hocam. Sorunu çözdüm.

Hocam motorun + ve - bacaklarına 1n4007 diyot bağladım. Sorunu bu şekilde çözdüm. Sonrasında bağlantı devam ederek gerekli yere gidiyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,549
Kullanıcılar
452,166
Son üye
özgür çetin14

Yeni konular

Geri