delta plc seri haberleşme kablosu

otisabi

Üye
dvp 14 ss plcye rs232den data alıp yazmak istiyorum. forumda ilgili protokol bilgilerini okudum ancak bağlantı kuramadım.

plcye program atmak için kullandığım bir ucu 9 dsub diğer ucu yuvarlak konnektörlü kabloı ile bu bağlantıyı kurabilir miyim yoksa başka bir kablo konf. mı gerekli?

haberleşme öncesi yapılması gerek ön ayarlar nerlerdir?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadasim ilk once
1-usb den rs 232 donusturucun varsa bunun hangi com port oldugunu gormelisin
2-daha sonra haberlesme ayarlarinda ilgili yere com adresini yazmalisin

usb çevirici üzerinden bağlanıyorum ve program aktarıp online olabiliyorum.
burada sorun yok, ancak protokol örenklerindeki byteları aynı seri porttan göndermeyi deneyince yanıt alamıyorum. aynı kablo iş görür mü, farklı bir pinouta sahip kablo mu olmalı aradaki kablo?
auto detect 7e1 9600 ile görüyor plcyi.
ben de terminal programımı bu parametrelere göre ayarlıyorum ancak sonuca ulaşamadım şimdilik

Selamlar

Program upload veya download edebiliyorsanız, haberleşme ile ilgili bir problem yok demektir, Delta PLC ler MODBUS protokolunu destekler , FAST LTd. nin sitesinde bununla ilgili .dll dosyaları mevcut ve çalışıyorlar. Sanırım bu dosyalar işini görecektir.

Selamlar

Program upload veya download edebiliyorsanız, haberleşme ile ilgili bir problem yok demektir, Delta PLC ler MODBUS protokolunu destekler , FAST LTd. nin sitesinde bununla ilgili .dll dosyaları mevcut ve çalışıyorlar. Sanırım bu dosyalar işini görecektir.

DLL dosyalarının c ya da basic için olduğu söyemiş. ben labview ile bir uygulama yapmak istiyorum. bunun vi da var mıdır acaba?
ya da ben neyi atlıyorum.

$ile gösterilen her sembol hex olarak gidiyor. baştaki $3a ":" demek mesela

ben usb ile delta haberleşmesi sağlayamadım yardımcu olursanız sevinirim

Usb ile haberleşmek istediğiniz delta cihazı plc midir ekran mıdır? Hangi model cihazla haberleşme yapmak istiyorsunuz?

Forum istatistikleri

Konular
129,223
Kullanıcılar
451,591
Son üye
karaca001

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri