Delta

Doğru mu ?

• evet

Oy: 2 100.0%
  • hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2
Merhaba arkadaşlar PLC ye yeni başlamış biri olarak yardım istiyorum. Yapmak istediğim Proje, Dört farklı noktadan sıcaklık ölçüp belli karşılaştırmalar yaptırdıktan sonra su pompasını açıp kapatmak istiyorum.
bunun kontrolünü panel üzerinden yapmak istiyorum.

Bunun için önerdiğiniz plc var mı ? (mümkünse delta olsun)
nasıl bir yol izlemeliyim ?
bu konuda uzman arkadaşlardan yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Sayın 35_mahmut_35 4 farklı noktadan sıcaklık ölçü bilgisini analog olarak alacaksınız diye tahmin ediyorum. Yani sıcaklık bilgisini derece derece plc de işleyeceksiniz doğrumudur; yoksa bu sıcaklık ölçüm bilgisi sadece belli bir dereceye geldikten sonra açacak yada kapatacak bir kuru kontak bilgisimidir. Ona göre plc önerisi yapılabilir ve plc de yeniyim demişsiniz hangi dilde yazacaksınız plc yi.

Öncelikle yardımcı olmaya çalıştığınız için Teşekkürler.
Altı farklı bölgede sıcaklık değerini ölçüp panel ekranında göstermek istiyorum aynı zamanda her bölge için belli set değerleri panel üzerinden girip program içerisinde okunan sıcaklık değerleri ve set edilen değerler karşılaştırılıp 3 kontak çıkışı vermek istiyorum
bunun için gereken plc, panel hangileri.?

size hmi operatör paneli ile 6 analog girişli bir plc gerekiyor programı sizin yazacağını düşünerek hangi dilde yazabildiğinizi söylerseniz ona göre bir plc önereyim hangi plc programına ve programlama diline hakimsiniz.

1 Adet GLC196R, 1 Adet GXM40U ve 1 Adet GXM20U dan olusan GMTCNT konfigurasyonu uygundur.

Merhaba,

Eğer sıcaklık okuma sensörleriniz termokupl ise DVP04TC-S, eğer PT100 ise DVP04PT-S sıcaklık okuma modüllerini harici bir analog çevirici kullanmaya gerek olmadan DVP14SS2 PLC ile birlikte kullanabilirsiniz.

DVP14SS2 PLC üzerinde 8 dijital giriş, 6 dijital çıkış bulunur. Eğer uygulamanız daha fazla DI/DO gerektiriyor ise ilave IO genişleme kartları ile artırabilirsiniz.

DVP-14SS2 PLC ve modülleri:
http://www.fastltd.net/ss2_serisi-550_tr_cd.html

DOP operatör panelleri:
http://www.fastltd.net/dop-b_serisi-415_tr_cd.html

İyi çalışmalar.

Merhaba elimde DVP 14SS211 R PLC var. Sıcaklıkları DVP04PT-S ile okursam DVP 14SS211 R PLC giriş çıkışı bana yetiyor.

6 sıcaklık değeri okumak için iki adet DVP04PT-S almam gerekiyor. doğru muyum ?
DVP14SS2 ile DVP04PT-S bağlantısı nasıl yapılıyor bağlantı noktalarını birbirine bağlamam yetiyor mu ?
Elimde iki kablolu PT 1000 Sensörden var bunları kullanabilir miyim yoksa başka bir sensör kullanmam mı gerekiyor ?

Merhaba,

Elinizdeki 6ad sıcaklık sensörü PT100 mü PT1000 mi ?

PT 1000 sıcaklık sensörü iki kablolu

ohm değerini ölçtüm 1000

Merhaba elimde DVP 14SS211 R PLC var. Sıcaklıkları DVP04PT-S ile okursam DVP 14SS211 R PLC giriş çıkışı bana yetiyor.

6 sıcaklık değeri okumak için iki adet DVP04PT-S almam gerekiyor. doğru muyum ?
DVP14SS2 ile DVP04PT-S bağlantısı nasıl yapılıyor bağlantı noktalarını birbirine bağlamam yetiyor mu ?
Elimde iki kablolu PT 1000 Sensörden var bunları kullanabilir miyim yoksa başka bir sensör kullanmam mı gerekiyor ?

Forum istatistikleri

Konular
128,882
Kullanıcılar
451,017
Son üye
Ozerbil

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri