devre teori ve elektronik

demise

Üye
sayın arkadaşlar;
Bu sene elektrik-elektronik mühendisliği ikinci sınıfa geçtim.Bu sene devre teorisi ve elektronik dersleri göreceğim.internette yaptığım araştırmalar bneni tatmin etmedi...bu derslerin içerikleri nedir? Ve bu derslere önceden nasıl hazırlık yapabilirim...

Öncelikle Başarılar Dilerim;
Aynı dersleri bu yıl bende gördüm.Elektronik dersinde ÇEşitli Diyotları,BJT(Biolar Jonksiyon Transistörler),FET(Alan Etkili Transistörler) gibi Elektronik devre elemanlarını göreceksiniz.
FET çeşitlerini de belirtmek isterim;
JFET,D-MOSFET,E-MOSFET,CMOS ve VFET dir.
Eletronik dersinin içeriğinde Diyorlarla ilgili kısmında;Size lazım olan çıkış sinyalini elde etmek için,gerekli olan Devre tasarlamasını öğreneceksiniz.Doğrultucular falan.
Transistörler kısmında ise transistörün çalışma koşulaarını öğreneceksiniz.Yani matematiksel işlemler.Hocanız zor birisi ise ders çok zordur.
55 den AA düşürenler olmuştu bizim sınıfta,geçen kişi sayısı da 50 kişilik sınıftan 7 kişi olmuştu.

Devre teorisi derside Basit bir ders Devre Analizi dersinin devamı diye düşünebilirsin.
Sen asıl"emet"dikkat et.
Öğrendiğin bilgilerin uygulamalarının ne işe yaradığını öğrenmeni tavsiye ederim.
Başarılar

elektronik 1 ve 2 olarak ayrı ayrı alıyorsan elektronik1 çok kolay ve zorlanmayacaksın ama elektronik2 de çok zorlanabilirsin.

elektronic için elektronic devices and circuit theory kiabı çok iyi anlatıyo bu konuda yalnız kitap ingilizce.ama son zamanlarda türkçesi çıkmış onu bulabilirsen zorlanmazsın.

kitabın türkçesini bulabilirseniz linki bana da yollarmısınız ?

Forum istatistikleri

Konular
129,511
Kullanıcılar
452,090
Son üye
furkanklnc7042

Yeni konular

Geri