Dim Edilebilir Elektronik Balast ve Potansiyometre

alpayb

Üye
Merhaba,

Dim edilebilir elektronik balast ile ilgili forumda çok dağınık halde bilgiler yer almakta.

Bana acilen, mümkün olan en net şekilde dim edilebilir elektronik balast bağlantı şeması ve kullanılması gereken potansiyometrenin değerleri gerekli.

Herkese iyi çalışmalar.

(Sistemde kullanacağımız balast Philips HFR258TLD EII'dir.)

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Yanıt için çok teşekkür ederim. Philips kullanmak zorunda değilim. Bahsettiğiniz Tridonic ile ilgili model tavsiyeniz varsa çok sevinirim.

(Kullanacağımız floresan Philips T8 TL-D serisidir.)

İyi çalışmalar.

Son düzenleme:
Yanıt için çok teşekkür ederim. Philips kullanmak zorunda değilim. Bahsettiğiniz Tridonic ile ilgili model tavsiyeniz varsa çok sevinirim.

(Kullanacağımız floresan Philips T8 TL-D serisidir.)

İyi çalışmalar.

Tridonic satınalacağın yere sorarsan 2x58 T8 lamba için dimedilebilir balast, sana vereceklerdir.

en güncel ürünümüz; PCA 2x58 T8 BASIC lp xitec II 28000045

Tridonic - PCA T8 BASIC lp xitec II, 18

bu balast en ekonomik olandır ve işini çok rahat çözer. eğer bulamazsan alternatifleri var. yine bana sorabilirsin.

kolay gelsin

Somelpa bu ürün için 4-6 hafta teslim süresi veriyor. Bu süre şu an için sıkıtntılı. Testleri bir an önce yapmak durumundayım. Alternatif önerebilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.

kaç tane balast kullanacaksınız?

ana distribütörümüz er elektronik 0 212 297 1941. bir de buradan sorun bakalım

Merhaba,

Dimmerlerebilir balastlar ile ilgili yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Bu konu ile ilgili son durum şöyle;

Er Elektronik ile görüştüm. Bahsettiğiniz ürünün eski bir ürün olduğunu ve bunun yerine RT018 kodlu ürünü kullanabileceğimizi ilettiler. Bunun da Reed Anahtar bağlanarak dimmerin mümkün olduğu belirtildi.

Ancak Reed Anahtar ile dimmerleme konusunda herhangi bir bilgi bulamadık.

Açıkçası bu konularda hayli sıkıntılıyız. Bize yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Merhaba,

Dimmerlerebilir balastlar ile ilgili yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Bu konu ile ilgili son durum şöyle;

Er Elektronik ile görüştüm. Bahsettiğiniz ürünün eski bir ürün olduğunu ve bunun yerine RT018 kodlu ürünü kullanabileceğimizi ilettiler. Bunun da Reed Anahtar bağlanarak dimmerin mümkün olduğu belirtildi.

Açıkçası bu konularda hayli sıkıntılıyız. Bize yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Bahsettiğim ürünün eski ürün olduğunu mu söylediler? :) şaka sanırım.

RT018 kodlu ürünün ne olduğunu biliyor musunuz? RT kodları er elektroniğin kendi kodu. bana ürünün ismini öğrenir misiniz?

ayrıca bizim ürün portföyümüzde hiç Reed ile çalışan ürün yok. standart 1 liralık piyasa malı yaylı (lit ya da light) anahtar ile dimedilebilen balastlar satıyoruz

size önerdikleri ürünü öğrenip bana döner misiniz? bu çok önemli benim için.

teşekkürler

Merhaba,

şimdi onların bahsettiği ürünü buldum. onu da kullanabilirsiniz, benim söylediğim ürünü de

ancak Reed' in ne olduğunu bilmiyorum.

bu dimedilebilir balastları örneğin legrand' ın 7743 12 kodlu liht butonu ile dimedebilirsiniz. çok basit bir buton bu. apartmanlarda merdiven ışığını yaktığımız anahtarın aynısı.

Merhaba Twist of face.

TRIDONIC.ATCO - PCA 2X36 T8 ECO LP (Art No. 22 176 355) Balast temin ettik. Ancak calıştıramadık. Mümkünse en açık şekilde baglantı şeması gönderebilir misiniz?

Forum istatistikleri

Konular
128,841
Kullanıcılar
450,936
Son üye
kemalarda34

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri