Dinamo ile ürettiğim elektriği aküye depolamak ?

Arkadaşlar merhaba ben dinamoyla ürettiğim elektriği aküye depolamak istiyorum ilk önce dc akıma çevirmek için köprü diyot sonrasında kondasatör ve regülatör 'den sonra aküye şarj için ne yapmam gerekir ?

AŞAĞIDAKİ RESİME BAKARSANIZ
AYRINTILI OLARAK VAR

Son düzenleme:
Regülatör gerekmez boşuna enerjiyi çöpe atarsın . Direkt aküye bağlayacaksın, akü voltajını takip edip dolduğunda bağlantıyı keseceksin

Aküye direkt olarak şarj olması için akünün önüne regüle devresi ve şarj devresi gerekmezmi

Regülatör gerekmez boşuna enerjiyi çöpe atarsın . Direkt aküye bağlayacaksın, akü voltajını takip edip dolduğunda bağlantıyı keseceksin
Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim akünün önüne Şarj ve regüle devresi gerekir mi ?

Son düzenleme:
Akünüzün kapasitesi voltu nedir?
Daha proje aşamasındayım 6 veya 12 volt düşünüyorum alternatif akımı köprü diyot ile doğru akıma çevirdikten sonra direk aküye mi vereceğiz yoksa şarj devresi vb. Gerekir mi
Öneride bulunursanız sevinirim

Köprü diyot çıkışını direkt aküye bağlayacaksın. Zaten ne üretiyorsun da aküyü bozacaksın. Zar zor anca dolduracak. Voltajı takip edip bağlantıyı kesecek bi devre yapılır veya elle kesilir

Önemli bilgiler verdiniz teşekkür ederim anahtar yardımıyla aküye enerji girişi kesilebilir köprü diyottan sonra kondasatör gerekli mi? köprü diyotun değerleri ne olmalı ?

Son düzenleme:
Köprü diyot yeterli kondanstör şart değil ama takılabilir

kondansator yerıne akü bağla bisiklet dınamosu tam bılgım yok ama 12 volt uzerı olduğunu sanmıyorum 7805 çıkışından telefonunu şarj edebılırsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…