DIY PCB üretimi hakkında

valla ben smd parçalarla hiç çalışmadım. genelde dıp malzeme montajında iyiyim...

önemli olan biryerden başlamak . hele bir başlayalım zaman içinde herşey olur. ben bu meslekte öyle şeyler gördüm ki adam tıp doktoru pcb kart basıyor hatta solder mask bile yapıyor..
o yüzden elektronik bizim ek işimiz değil tek işimiz..!!!
O doktor benim :D
PCB basımı çok meşakkatli bir iş.Kendi projemi yaparken baya uğraşmıştım.Lakin şu an altyapısını kurdum.Yakın zamanda prototip pcb üretiminde hobicilere destek vermeyi planlıyorum.Delik içi kaplama başlı başına bir konu.Onun da teferruatı çok fazla.Onu da çözmek üzereyim.

PCB basımı çok meşakkatli bir iş.Kendi projemi yaparken baya uğraşmıştım.Lakin şu an altyapısını kurdum.Yakın zamanda prototip pcb üretiminde hobicilere destek vermeyi planlıyorum.Delik içi kaplama başlı başına bir konu.Onun da teferruatı çok fazla.Onu da çözmek üzereyim.
hah bak işte bizde tam senden bahsediyorduk .. :D :D
üstad bende asitten ütüden bıktığım için alternatif arayışı içindeyim..
bu makine sizce nasıl kim satar fiyatı nedir ? :

Soldermask i evde bir iki plaket için nasıl yapabilirim serigrafi kullanmadan

Soldermask i evde bir iki plaket için nasıl yapabilirim serigrafi kullanmadan

Soldermaskı pcb ye komple uygulayıp cnc de legimlenecek noktaları kazıyabilirsiniz.

Vegstr nin böyle bir videosunu izlemiştim. Bulursam eklerim.

Onun dışında serigrafi dışında zor başka yöntem bilmiyorum.

Soldermaskı pcb ye komple uygulayıp cnc de legimlenecek noktaları kazıyabilirsiniz.

Vegstr nin böyle bir videosunu izlemiştim. Bulursam eklerim.

Onun dışında serigrafi dışında zor başka yöntem bilmiyorum.
Dryanamask 5000 diye folyo soldermask var ama eBay da satılıyor sadece 30cm x 100cm folyo 30 dolar birde kargo var bunun üstüne vergi de var.oyuzden başka yöntem arıyorum bahsettigin video yu izledim onlarda ipek ile çekiyor serigrafi ile sonra kazıyor benim için pek mümkün birşey değil belki lazer ile kazirsam olur çünkü plaketlerde yamulma oluyor

canlar işte bu yüzden bizede baskıda kullanmak için lazer cnc lazım daha sonrasında solder mask ve delikleri açmak için 3 eksen cnc router lazım ...
ama bunları yapmak için para ve yer imkan lazım .... :( :( :(

canlar işte bu yüzden bizede baskıda kullanmak için lazer cnc lazım daha sonrasında solder mask ve delikleri açmak için 3 eksen cnc router lazım ...
ama bunları yapmak için para ve yer imkan lazım .... :( :( :(
Bir makinadan al diyerine koy yaparsan kalibrasyon sıkıntısı çekersin plaketi koyacaksın fiber lazer e önce çizecek sonra delecek sonra kesecekplaketi ellemeden siprey le soldermask boyuyacaksin sonra kurutup padleri kaziyacaksin yani bu iş en iyi fiber lazer ile olur ama iyi para

Forum istatistikleri

Konular
129,569
Kullanıcılar
452,196
Son üye
Prtozayi

Yeni konular

Geri