ds18b20 lcd ve 7segment

erdi001

Üye
ds18b20 sıcaklık ölçümü lcd ve 7segment displayde gösterme ile ilgili proteus similasyonlu çalışma

Paylaşılan Dosya, Dosya Paylaşım Sitesinden Silindiği İçin Konu Çöpe Taşınmıştır.

7 segmentli işlemciye set degeri eklendi b1 butonuna basıp set degeri giriliyor girilen set değerinde role çekiyor.

Cok güzel yapılmıs cok saol benim için mükemmel bi örnek olucak zahmet olmuş hemen denemeye baslayacam yalnız bi sorum olacak pic 16f877a kullanarak tasarlamayı düşünüyorum.analog grişi kullanmak için bu bi engel çıkarırmı?

bunu pic c ile mi yazdınız. kodlarını da koyabilirmisiniz.

bunu hangi programla yazdınız. kodlarını da koyabilirmisiniz.

ben asm ile programlama yapıyorum hazır kod vermiyorum bunun yerine yardım isteyenlere yardımcı olurum

sag ol kardeşim ya bunların kodlarıda warsa yollaya bilir misin... şimdiden tsk dosyalar için...

arkadaşım verdiğin devredekidisplayler yanıp sönüyo sorun nedir bi bakablimisin ???

arkadaşım verdiğin devredekidisplayler yanıp sönüyo sorun nedir bi bakablimisin ???

evet haklısın daha önce sana bahsettiğim gibi tarama hızını biraz düşürmüştüm proteusda sim için tarama hızını artırdığım ek dosyası ekte direk kullan fakat ilk set değerini girereken max değerinden 1 defa aşıp başa dönsün eprom daki ff bilgisini temizlemek için daha sonra açıp kapatsan da problem olmaz ilk hex dosyasını yüklediğinde yaparsan yeterli olur ben devreyi deniyemediğim için sonucunu senin görmen lazım tekrar sorun olursa yardımcı olmaya çalışırım kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
129,047
Kullanıcılar
451,315
Son üye
gurbgurb

Yeni konular

Geri