Eğitim Konusunda Yardıma İhtiyacım Var.

hnisanci

Üye
Merhabalar ben 83 doğumlu şu an kıbrısta bir üniversitede elek-elektronik müh. 2.sınıf öğrencisiyim epey geç kalmışsın dieceksiniz ama ilk olarak çukurovada inşaat müh. okuyuyordum sonra 3.sınıfta bırakmak zorunda kaldım şimdi burdyım ve Tr'deki arkadaşlarla konuşuyorum ordaki eğitime kıyasla burda bize bişey öğretmiorlar gibi hissediorum.Şimdi not ortl. 3.90 acaba diyorum Tr'e geçişmi yapsam yoksa(malum geçince uzuyacak) burdan mezun olup ingilizcemde iyi düzeyde ztn,yurtdışı mastermı yapsam? bu arada elektronik seçicem.Kısacası Tr'de alacağım eğitimile - geçişte kaybedeceğim zamana değermi - yoksa kendimi geliştirebilirmiyim hem egitimde ingilizce burda? Bu konuda fikriniize ihtiyacım var..

Teşekkürler...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba
Genel olarak yazayım,üniversite okuyan arkadaşların bilmesini istediğim gerçek,üniversite insana nasıl meslek sahibi olacağını tarif eden bir kurumdur.Bilirsiniz hoca anfiye girer anlatır çıkar gider anlayan anlar anlamayan da anlamadığınla kalır.Bu aşamadan sonra iş öğrenci arkadaşa kalmıştır.Sürekli literatürü takip etmek,nedenleri araştırmak,pratik yapmak,kütüphane kurdu olmak vs.hnisanci zaten araştırmaya başlamışsınız bu olumlu bir adım.Lisan en önemli faktörlerden biridir.Size önemli bir kulvar farkı yaratır.Aldığınız derslerin benzerlerini diğer fakültedeki arkadaşlarınızla karşılıklı paslaşınız.Yalnız bir handikapınız olacak sizin gibi genç olan araştırmacı diğer asistanlar sizi rakip görebilirler.Meslek hayatımda çok işime yarayan bir bilgiyi,Başasistan ağabeyden bir sene sonra tam cevabını alabildim.O cevabı da ancak doğru zamanlarda doğru sorular sorarak elde ettim.Yaşam boyu sağlık ve de çok çalışma isteği dolu bir ömür dilerim.Yolunuz açık olsun.

Mesajınız için teşekkürler bir nebzede olsa içimi rahatlattınız lakin benim kafa karışıklığım hala sürmekte :(

Forum istatistikleri

Konular
128,882
Kullanıcılar
451,026
Son üye
prfeem

Yeni konular

Geri