eğlence için ses sistemi

arkadaşlar ben asker,nişan v.s gibi eğlencelerde masaüstü yada laptop tarafından çalınacak:

amplifikatör ve nasıl kolon olmalı

ben 4 adet kolna düşünüyorum 2 si ses,2 si de bass

saygılar....

kolon seçim bence iyi ...üstadlar ne der bakalaım :D

Arkadaşım ilk önce kolonları al kolonların gücüne uygun amplifikatör seçmelisin.

amplifikatör alırken soğutma sistemine önem vermelisin.....

kolonların wattı- ohm nasıl veya kaç olmalı -kabinlerin ebadı nasıl verim alırım

bu işi açık alanda yapmayı planlıyorsun o zaman 8ohm hoparlor 2 adet subbas 2 adet mid bunlara eşlik edecek tizler bu sistem ile kaliteli müzik elde edersin bunu destekleyecek 1x400w subbas için amp 1x200w mid için amp 1x100w tizler için amp bunun üçünü tek bir kasada toplamak için ya kendin yapacaksın yada yaptıracaksın amfiler 4 er ohm olacak 2 şer kolon paralel gireceksin 8+8=4 ohm şeklinde triamp denilen sistemi kurmuş olacaksın oto sistemi kurmayı düşünürsen açık alanda fiyasko yaşayabilirsin...

bence önce amfiyi yap nedenine gelince anfiyi kendin yapacaksın ve piyasadaki yok 400w yok 600w gibi yazan amfilerin çogu aslında okadar degerde değildir onlar sadece sana tepe degerlerini werir sen önce güzel bir amfi devresi yap bana kalırsa mosfetli olsun biraz pahalı ama sağlam olur. sonrada amfinin çıkışına uygun olarak kolon al sonuçta piyasada kolon açısından çok seceneğin war ama amfide öle değil.

Forum istatistikleri

Konular
129,007
Kullanıcılar
451,218
Son üye
emrah asrav

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri