eş zamanlılık üzerine

elektrik67

Üye
arkadaslar mrb. Benim sıkıntım şu; biz tüketiciye giden panolarda eş zamanlılık katsayısı uygulayıp talep gucunu buluyoruz. ancak tuketıcıden sonrakı toplu panolarda (orneğin 10 tuketıcının dağıtım panosunda) tekrar bi eşzamanlılık katsayısı uygularmıyız. Yoksa bızım talep gucumuzun toplamı bu panonun talep gucunu oluşturur mu.

Bazı projelerde musteriden gelen talep gucu dağıtım panosunun kurulu gucu yapmış ve sonrasında bu panoya tekrar bı eş zamnlılık katsayısı uygulayıp panonun talep gucunu bulmuştur.

Biraz karısık oldu. zaten benım kafamda karıştı :9
Bilen arkadasların yardımcı olmasını rıca edıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sorduğun soru hakkaten karışık.Cevap; açıklamayı gerektiriyor...
Tüketiciye giden pano nedir? Örnek kolon şeması ile sorarsan daha iyi olur...

Sorduğun soru hakkaten karışık.Cevap; açıklamayı gerektiriyor...
Tüketiciye giden pano nedir? Örnek kolon şeması ile sorarsan daha iyi olur...

bi avm dusunun her dukkanın kendıne ait panosu var. her iş yerinin talep gücü var ve panoyu buna göre belirliyoruz.bu panoların birleştiği kat panoları var burda tekrar es amanlılık alırmıyız yoksa iş myerlerine ait panoların talep gücü toplamına göre mı bu panonun malzemelrini secerim.

Böyle bir yerde dükkanları besleyen kat panosunun besleme kablosu seçilirken
hepsi çalışıyor farzetmek lazım.tekrar eşzamanlılık almak sakıncalı olabilir.
Dükkanlar hesaplanırken aydınlatma %100 alınmalı.Bu durumda işyerleri açıkken kat panosu
için tekrar eşzamanlılık almak anlamsız olur.Aydınlatma için söylüyorum.
klima varsa oda %100 alınmalı.

elek in söylediği doğrudur...
Dükkanlarda Diversite 1 alınır... Tekrardan diversite hesabına gerek yoktur..