Elektirik şeması nasıl okunur?

0..100v olcen modulun voltaj olcen kablosuna sadece bir direnc ilavesi ile hallolacak bir sey. Sonucta hassasiyeti yuksek bir olcum gerekmiyor.

Hatta bazilari voltmetre yerine % gosteren 10 kadar ledli cubuk kullaniyorlar. Hem daha havali oluyor.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Artık her ne yaptıysa...Parça listesinde ne kullandığını da paylaşmamış, şemaya display yazmış geçmiş.

0..100v olcen modulun voltaj olcen kablosuna sadece bir direnc ilavesi ile hallolacak bir sey. Sonucta hassasiyeti yuksek bir olcum gerekmiyor.

Hatta bazilari voltmetre yerine % gosteren 10 kadar ledli cubuk kullaniyorlar. Hem daha havali oluyor.
muhtemelen dc voltaj kullanıyor araya direnç ekleyip 100v a kadar düşürmem gerekir diye düşünüyorum.Fakat buda tabiiki her volt ölçümünü 4.5 ile çarpmam gerektiği anlamına geliyor.

elektroniğe ilgi duyman güzel de bahsettiğin silahı ne amaçla kullanacaksın?
Aslında herhangi bir amacım bulunmuyor fakat bir tık inovatif bir geliştirme yapacağım silaha sonrada muhtemelen kenara kaldıracağım.
  • R1 = 3.6 MΩ
  • R2 = 820 kΩ
  • gerilim bölücü olarak bu dirençleri düşündüm 450v dan 100v a düşürecek daha sonra trimpot ile 450v gösterecek şekilde ayarlayacağım olur mu sizce?

Son düzenleme:
silahla ilgili hobi çalışmalarına pek sıcak bakmıyorum. sadece mermi konusunda yapacağın sözde geliştirmeyi bile düşünürken ürktüm. kolay gelsin.

silahla ilgili hobi çalışmalarına pek sıcak bakmıyorum. sadece mermi konusunda yapacağın sözde geliştirmeyi bile düşünürken ürktüm. kolay gelsin.
Zaten silah birine zarar verebilecek bir güçte olması çok zor en fazla zarar verebilecek kısım kondansatörün bir şekilde patlaması olur. Teşekkürler

Videoda da bahsetmiş sizde farkındasınızdır herhalde ama tekrar hatırlatalım proje biraz tehlikeki 450V kondansatör fena çarpar, birkaç kez tecrübe etmişliğim var, dikkatli olun.

Forum istatistikleri

Konular
129,461
Kullanıcılar
452,020
Son üye
automatintegro

Yeni konular

Geri