elektrikçiler amelemi olacak

merhaba güzel kardeşim bende rusya da çalıştım elektriğin kralını yaptıkları doğru amaoradaki işte amelelik sayılır ahırdan farkı olmayan kamplarda yatıp kalkmak zorunda kaldık şimdiistanbulda çalışıyorum evlere arızaya falan gidiyoruz adam bana çok yavaşsın diyor herhangi bir arzayı gideriyorum amayavaşsın diyor yani bu işlerde teorik bilgiden sonra prastik çözümler de üretebileceksin

E.M.L. mezunu ;kalifiye ,bilgili teknik işçi demektir.yani teknik eleman.bahsetdiğiniz gibi amele değil.iyi bir teknik eleman da gerektiğinde hiltiyieline alır,gerekirse kazmayı küreği.gerktiğinde de ölçü aletini,pensesini ,tornavidasını.tüm aletlerle tekniğini bilerek hakkını vererek çalışabilmek de yetenekdir.
benim hocalarım;İYİBİR ELEKTRİK TEKNİSYENİ gerektiğinde mecbur kaldığında her branşda kendi işini yapabilen elemandır derdi.
mesleğinizi ve kendinizi küçümsemeyin.

arkadaslar her zaman icin insanin kendini gelistirmesi gerekmektedir.vede bunun icin su anda yazdigimiz forum siteleri vede diger kaynaklar bize sunulmus durumdadir.kusura bakmayin ama sozum genclere bizim ogrenciligimiz zamaninda bu imkanlarimiz daha kisitli idi mesela ben meslek lisesinde okurken internet bile yoktu simdi her turlu nimete sahibiz ve eger biz istersek yapamayacagimiz hicbir sey yok sakin bahanelere siginmayin yeterki siz neyi yapmak istediginize karar verin vede bu kararinizda gec kalmayin.eger siz meslek egitiminizi askere kadar ogrenmezseniz askerlik sonrasi icin isiniz daha zor

ELEKTRİK altın bilezik takmasını bilene arkadaslar yeri gelir duvar kırılır yeri gelir harç yapılır yeri gelir direk dikilir trafo konur armatur takılır motor baglanır muhın olan ozveri ve kalıte İNANÇ

Elektrik ve elektronik ayrı düşünülmemeli bence bazı arkadaslra katılamıcam bu konuda.Çünkü gelişen teknolojiyi göz önünde bulundurduğumuz zaman adım adım artık elektronik işin içine giriyo..Mesela kontaktörlerle gerçekleştirilen klasik kompanzasyon işlemi artıık yarıı iletken(güç elektroniği) teknoolojisi kullanılarak gerçekleştirilşyor.Niye?Artık zamanla sıkıntılar yasanmaya başlanıyor kontaktör kontakları zamanla yapısıyor ve belli bir açma-kapama sınırı war.Ama tristör kullandığımız vakit anahtarlama süresi çok kısa,daha uzun ömürlü ve saymakla bitiremiceğimiz üstünlükleri var.Yani elektrik işiyle ugrasan ampulde takmasını bilecek neon lambada,trafoyuda bilecek asenkron motoruda,elektro mekanik kontrol sisteminide bilecek PLC'yi de... sıva yapmasını bilmesede olur elektrik işi biraz kaba olabilir ama kesinlikle amelelik olarak görmüyorum..

bu kadar karamsar olmamak lazım.Elektrikte çok okuyan değil çok tecrübe edinen biliyor.37 yaşındayım.
mühendistlik bitirmiş çok arkadaş yetişdim.işine sahip çıkan herkese bu sektörde yer var

kardeşim beklentin nedir aselsanda argeci mi olmak istiyorsun?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…