Elektrik direği Hesaplamaları

Sevgili barisinag kardeşim öncelikle a.g direkleri kullanacaksan 40mt arayla açman gerek ilk ve son direği U diğer direkleri de I tipi seçmeni tavsiye ederim. 170 mt'ye 80 kW'lık güçden bahsediyorsun ama o yüzden en kalın aliminyum iletkenleri seçmelisin Oxlip kurtarabilir mesela. Gerilim düşümü hesabını da EMO'nun ajandasındaki formülden yapabilirsin...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Direkler beton olucak ve mesafe 170 metre projede metraji 20m diye gosterdim ama hesabinida adamlara gostermem gerekiyor bunu nasil hesapliyacagim bir turlu bulamadim

dostum mesafe uzun. identify arkadaşımızın dediği gibi OXLİP tel kullanman gerekecek(o tel'de gerilim düşümü bakımından sınırda ileride güç artışında problem olabilir).

beton direk olacak demişsin bence hiç gerek yok sonuçta şantiye ama senin bileceğin iş
Beton direk ve OXLİP tel ben görmedim (daha doğrusu ASTER'den yukarısını ben uygulamada görmedim) o yüzden OXLİP için hangi beton veya demir direk nasıl taşır bilmiyorum.
ama işi sağlama almak istersen 9,30/8 direk ile sorun olmaz diye düşünüyorum. bence direk mesefelerini 30-35 metreyi geçmesin.

Konuyu yanlış bir yerde soruyor olabilirim lütfen bağışlayın. Bana A tipi 8'lik alçak gerilim direği teknik çizimi lazım 3 gündür arıyorum benzer şeyler buldum ama tam bir ölçülendirme yapamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

şimdi işe gidiyorum gece yarısı gibi geleceğim elimde olması lazım.

Elimde Olan Teknik Çizimler bunlar:

Ekli dosyalar

• TeknikÇizimler.zip
    5.3 MB · Görüntüleme: 22
20 m cok az olmus 30-40 m. arasında seçimlerle demir direkli oxlip kullanarak direğe çıkış kablonda en az 3x120+70 yapman gerekiyor...

tesekurler arkadaslar yalnız bana direğin taşıma hesabı rüzgar hesabı formulleri gerekiyor...

PDF yi buldunuz mu acaba
bulduysanız bizlerede ulaştırabilirseniz sevinirim teşekkürler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…