Elektrik Motoru Neden Isınır Isınma Sebepleri

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

sn Arkadaşım yıldız üçgende (üçgenden yıldıza değil,yıldızdan üçgene geçer)

aşırı basılan yağlar zamanla sargılara geçip kısa devre olmasına neden oluyor arkadaşlar

ben de soğutma sisteminde bir problem olduğunu düşünüyorum

motorun aşırı yüklenmesi de problem çıkarır

Arkadaşların söylediklerine katılıyorum. İlave olarak Motor Gücünün Küçük Seçilmesi de motorların ısınmasına sebeb olur.

peki sayın ustam motor çif faza düşmüş ise eyerki o motor nası çalışıyor yani ilk çalışmayı gerçekleştire biliyor...?...

selamün aleyküm.. ilk öncelikle paylaşmış olduğun bilgiler için teşekürler... motor sargılarında kısa devre var yada olabilir ihtimalini belirtmissiniz.. peki ustam kısa devre var ise termiyi yada nebilem sıgorta atırmazmı...*...

))) adam soruyu sormuş uç yıl olmuş bukadar cevap verılmış adam yok ortada cevaplar kıme verılmış acaba

))) adam soruyu sormuş uç yıl olmuş bukadar cevap verılmış adam yok ortada cevaplar kıme verılmış acaba
Genelde yeni üye arkadaşlar farkında olmadıkları için 2007 2008 yılındaki eski konulara ya cavap veriyorlar yada tşk ediyorlar.
bu tip olaylar benim hoşuma gitmiyor ama ne yapalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…