Elektrik Motoru Neden Isınır Isınma Sebepleri

arkadaslar motor koruma ptc yı bırac acabılırmısınız

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
asırı yuk baglandıgında eger sargılardan gececek akımın yuksek olması yane motorun maxımum calısmasını asması gıbı durumlarda motor ısınır.eger yıldız ucgende calısıyorsa ucgenden yılldıza gecerken yıldıza gecemıyorsa yane kontaktor de bır sorun varsa motor devamlı ucgende calısacagından sargılar ısınacaktır....umarm yardımcı olmusumdur

sn Arkadaşım yıldız üçgende (üçgenden yıldıza değil,yıldızdan üçgene geçer)

aşırı basılan yağlar zamanla sargılara geçip kısa devre olmasına neden oluyor arkadaşlar

ben de soğutma sisteminde bir problem olduğunu düşünüyorum

motorun aşırı yüklenmesi de problem çıkarır

Arkadaşların söylediklerine katılıyorum. İlave olarak Motor Gücünün Küçük Seçilmesi de motorların ısınmasına sebeb olur.

peki sayın ustam motor çif faza düşmüş ise eyerki o motor nası çalışıyor yani ilk çalışmayı gerçekleştire biliyor...?...

selamün aleyküm.. ilk öncelikle paylaşmış olduğun bilgiler için teşekürler... motor sargılarında kısa devre var yada olabilir ihtimalini belirtmissiniz.. peki ustam kısa devre var ise termiyi yada nebilem sıgorta atırmazmı...*...

:)))) adam soruyu sormuş uç yıl olmuş bukadar cevap verılmış adam yok ortada cevaplar kıme verılmış acaba:)

:)))) adam soruyu sormuş uç yıl olmuş bukadar cevap verılmış adam yok ortada cevaplar kıme verılmış acaba:)
Genelde yeni üye arkadaşlar farkında olmadıkları için 2007 2008 yılındaki eski konulara ya cavap veriyorlar yada tşk ediyorlar.
bu tip olaylar benim hoşuma gitmiyor ama ne yapalım

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,914
Son üye
tugbag

Yeni konular

Geri