Elektrik Motoru

fikretben

Üye
arkadaşlar elimde 2.2kwlık 220v wat marka bir motorvar motor14.4amperçekiyor çektiği akım normal ama motor aşırı ısınıyor üzerinde 25mf 2adet kondansatörvar sürekli patlatıyor ben rotorundan şüpheleniyorum sizce neyden olabilir bana yardımcıolurmusunuz şimdiden teşekkürler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
motor kavrulmuş olabilir aşırıyük olabilir önce bunlabakılması gerekir. rotorun kısa devre cubuklarıda kopuk olabilir belirtileri motorda gückaybı ve mil belli bir noktada yönünü şaşırır sağ döncene soladöner .

motor kavrulmuş olabilir  aşırıyük olabilir  önce bunlabakılması gerekir. rotorun kısa devre cubuklarıda kopuk olabilir  belirtileri motorda gückaybı ve mil belli bir noktada yönünü şaşırır sağ döncene soladöner .

Forum istatistikleri

Konular
129,287
Kullanıcılar
451,723
Son üye
MSTMÜH

Yeni konular

Geri