elektrik süpürgesi sorunu

elektrokur

Üye
Arkadaşlar elektrik süpürgesi motorunun kömürlerinden dönme esnasında ateş çıkarıyo ve 5 saniye çalışmadan bile yanacak gibi oluyo Söktüm kömürleri ve temas ettikleri yeri temizledim ama düzelmedi kömürler yeni neden olabilir kömürlerde gevşeklik veya çok sıkılık gibi bir durum yok.motorda da bir sıkışıklık yok elle çevirdim gayet rahat dönüyo

motor kollektör kısmında bakır dilimlerde sorun olabilir
kömür kalitesi uygun deildir
kollektörde dilimlerde patlak vardır
kollektörü bonzo veya zınparayla temizleyın
kömürleri orjinal olup olmadını kontrol ediniz

o dilimlerin iki tanesi nin kablo bağlanan kısmında bir çukurlaşma olmuş ve kömür parçaları birikmiş temizledim ama düzelmedi. motor sökülmüyo sorun dediğiniz yerdeymiş ben de sonradan fark ettim. Ama bilgi amaçlı olsun diye yinede yazma geregi duydum sayın ercan bilgin tespitiniz tam doğrudur teşekkürler. saygılar.

motor kollektör kısmında bakır dilimlerde sorun olabilir
kömür kalitesi uygun deildir
kollektörde dilimlerde patlak vardır
kollektörü bonzo veya zınparayla temizleyın
kömürleri orjinal olup olmadını kontrol ediniz

Yukarıdaki benzo sözcüğünü biraz açarmısız. Yoksa hon'lamaya eş değermi ?
belirgin özellikleri nelerdir ?,likid midir? ,kimyasalmıdır?,ellemi yoksa bir aletlemi kullanılır? .kullanırken nelere dikkat etmeliyiz? nerelerden tedarik edebiliriz ?

Son düzenleme:
Arkadaşlar elektrik süpürgesi motorunun kömürlerinden dönme esnasında ateş çıkarıyo ve 5 saniye çalışmadan bile yanacak gibi oluyo Söktüm kömürleri ve temas ettikleri yeri temizledim ama düzelmedi kömürler yeni neden olabilir kömürlerde gevşeklik veya çok sıkılık gibi bir durum yok.motorda da bir sıkışıklık yok elle çevirdim gayet rahat dönüyo

motor kollektör ve kollektör sargılarındaki arızadan ateş çıkartır.motor endüvisini komple değiştiriniz.

sorun kömürlerdeki yaylarda kömürler tam basmazsa ateş çıkartırrr

arkadaşlar butip kollektör arızalarında yani kollektörün üzerinde aşınma çökme kısadevre gibi olaylarda en güzeli kollektörü uzman bir kişiye tornalatmaktır. üzerine (o) bir zımpara orjinale yakın olur, saygılarımla.

İyi günler benim daire testere bir yönde gayet güzel çalışıyor,,,, ama diğer yöne doğru çalıştırınca kömürler çatır çatır ateş çıkarıyor duman çıkmaya başlıyor motor yavaşlıyor. Kömürler yeni, endüvisini yeni sardım, kollektör yeni kollektör dilimleri arsında şasede yok herşey normal görünüyor anlamadım. Acaba statorla kutup açı uyuşmazlığımı varki neden olabilir acaba saygılar...

Yukarıdaki benzo sözcüğünü biraz açarmısız. Yoksa hon'lamaya eş değermi ?
belirgin özellikleri nelerdir ?,likid midir? ,kimyasalmıdır?,ellemi yoksa bir aletlemi kullanılır? .kullanırken nelere dikkat etmeliyiz? nerelerden tedarik edebiliriz ?
bonza taşı aslında yanlış bir sismlendirme dir aslı ponza taşı dır..
kollektörlerdeki dilim aralarını temizlemeye yarayan kömürlerin aşırı ark yapmasını önleyen bir taş tır.. teknik özelliğini tam olarak bilmiyorum ama volkanik bir taş olduğunu biliyorum enduvi kollektör kömür satan yerlerde bulabilrisiniz bir kömür gibi şekildedir ucuna bir tel bağlayıp kolektörü motor çalışırken yavaş yavaş sürtmeniz halinde kollektör temizlenip daha az arkl açalışmaya başladığını görürsünüz

Forum istatistikleri

Konular
128,843
Kullanıcılar
450,940
Son üye
ranakaraca05

Yeni konular

Geri