Elektrik taşıma hakkında

Skyhann

Üye
Merhaba arkadaşlar. Bir çiftlik evinde yaşama hayaliyle yola çıktım. Fakat şöyle bir problemim var. En yakın elektrik yaklaşık 500 metre uzaklıkta. Sizce elektrik yer altından mı çekilmeli yoksa direklerle mi? Çekilecek hat asfalt yol kenarından geçecek. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Bana maliyeti yaklaşık olarak ne olur? Şimdiden teşekkür ederim..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba arkadaşlar. Bir çiftlik evinde yaşama hayaliyle yola çıktım. Fakat şöyle bir problemim var. En yakın elektrik yaklaşık 500 metre uzaklıkta. Sizce elektrik yer altından mı çekilmeli yoksa direklerle mi? Çekilecek hat asfalt yol kenarından geçecek. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Bana maliyeti yaklaşık olarak ne olur? Şimdiden teşekkür ederim..
Direkle çekilir ve gerçekten çok maliyetli bir iş ortalama 50 mt aralıkla birer direk koyulacak bunların parasını sizden tahsil ederler veya siz bir elektrikçi bulup yaptıracaksınız!Geçen yıl çevre aydınlatma için direk fiyatlarını incelemiştim sizin kullanacağınız direkler den farklı bunlar 180 tl liste fiyatı vardı sadece direğin tabi sizin kullanacağınız direkler daha farlı fiyatı da farklı olacaktır!Bunların dikillmesi sağlamlaştırılması ve kablolama yapılması hepsi maliyet bir sorun daha var gerilim düşümü eğer ki elektriği alacağınız nokta trafoya uzaksa voltajınız düşük gelebilir elektrik alacağınız mahalledeki komşularla konuşun elektrik voltajları nasılmış diye eğer voltaj düşüklüğü varsa tedaş sizden trafodan direk hat çektirebilir keşke elektrik ve suya yakın olan bir noktadan yer alsaydınız!Ama madem aldınız bu masrafı yapıp elektrik bağlatacaksınız artık!

5000 lirayı gözden çıkar ancak olur.
Veya bir tanıdıktan tahta direkler bul porselen çanakları da bir yerden bul
Geriye Aleminyum kablo masrafı+Kofra+Pano+sigortalar ın masrafı kalıyor.

Çok teşekkürler cevaplarınız için..

bazı tedaşlar ağaç direği kabul etmiyor artık beton veya en iyi ihtimal demir direk istiyorlar

Forum istatistikleri

Konular
128,843
Kullanıcılar
450,940
Son üye
ranakaraca05

Yeni konular

Geri