Elektrik tasarruf cihazı

Ardaşlar iyi günler iş yerimizde saatte 120 kw elektrik tüketiyoruz elektriğin çoğunu motorlar çekiyor. Bizde 6 tane enjeksiyon makinesi var motorlar 20 kw tan 40 kw a kadar değişiyor kompanizasyon panomuz ayrıca mevcut. Bu tasarruf cihazlarının denemesini yaptılar ayrıca geri alım sözleşmesi yapıyorlar ve minimum %7 tasarruf garanti ediyorlar. Burada bu cihazın faydasını görebilir miyiz bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.

arkadaşlar ben bu cihazın içine baktım 1 adet kondansatör var başkada bişey yok yanlız ben tasarruf sağlıyacağına inanıyorum arkadaşın evine taktık bu ay sonu fatura gelince belli olucak
sonuç itibari ile cosq yi 1 e yaklaştırdıkça bizim çektiğimiz akım miktarı düşer

Bu yorumunuzdan önce aşağıdaki konuyu dikkatli bir şekilde incelemenizi öneririm.
https://www.kontrolkalemi.com/forum...sistemleri-elektrik-tasarruf-cihazları.17767/

bu cihazların kullanılmasında akımın aktif bileşenini düşürdüğü doğru değildir.ancak görünür akımın endüktif bileşenine bir etkisi olur.
akımın aktif bileşenine zerre kadar etki etmez.
evlerde bulunan sayaçlarda aktif sayaç olduğuna göre aktif tüketime herhangi bir faydası yoktur.

geçen başımdan geçen olayı anlatayım, argeci dostlarımızın yanına bazı kişiler gelmiş bu tasarruf cihazının argesini yaptırmak için
bizde genelde güç elektroniği ile uğraştığımızdan arkadaş bana telefon açtı ve durumu anlattı
inanın ilk önce adamların işini sordum adamların işi konfeksiyoncu ve paraları bol, bir yerlerden duymuşlar ve bunun imalatını yapacaklarmış

bu tür imalatlara bu tip arkadaşlar giriyor ve inanın ben şahsen çok üzülüyorum paralarını boşa harcadıkları için

hatta dikkat edin kendi kendine elektrik üreten gibi sonsuz döngü deyimini kullanarak sistem tasarladım diyen arkadaşlar, ya polis emeklisi yada oto tamircisi, düşündükleri şeyler ünlü fizikçilerinde üzerine çıkıyor, ama neticede neticesiz olaylar oluyorr

buda onlardan biri hiç güzel aklınızı yormayın dostlarım...

Günerdr arkadaşıma katılıyorum,

Bizleri de arasıra arayanlar oluyor. Bazıları bu tip cihazların daha akıllısını satmak istediklerini belirtiyorlar. Acaba bu cihazların daha akıllısının imalatını yapıp yapamacağımızı soruyorlar. Ev kullanıcılarından gelen geri dönütle bu cihazların aktif tüketime bir etkilerinin olmağının farkına varmış birileri galiba. Ev de tüketim olmadığı anlarda cihazın devrede olması ve kapasitif yazdırma etkisinin mi aktif tüketimi düşürmediği şüphesi uyanmış bu meraklılarda Bunun için duruma göre ufak kondansatörleri devreye alıp çıkaracak mini bir kompanzatör talepleri oluyor bu kandırıkçıların.

Bu necip milleti kandırmaya çalışan insanlar, farketmişinizdir telemarketing sistemi ile çalışan, belki daha önce avon kataloğunu sizlere açıp mal satmaya çalışan uzantılardır.

Bu cihazlara itibar etmeyiniz. Aktif tüketimi azaltma gibi bir etkileri kesinlikle yoktur. Bunların hepsi palavradır.

Ben açıklıyacaktı ama arkadaşlar çok güzel açıklamış

söylediğiniz mesajla baktım ama tam olarak anlayabildiğimi söyliyemem. Enjeksiyon makinesinde bulunan motor sürekli tam yükte çalışmıyor motorun uyguladığı güç sürekli değişiyor bu durumda ara ara yüklenme oluyor bu cihazın içindeki kondasitörden motor bir miktar elektrik çekerse bu ani yüklemelerde şebekeden daha az aktif güç çekme durumu olabilir mi. Bu konuda çok fazla bilgim yok eğer saçma bir şey yazdıysam arkadaşlar kusura bakmayın. Bu konuda bilgi verirsenzi sevinirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…