elektrikli süpürge motoru hakkında

sinkotan

Üye
Arkadaşlar herkese kolay gelsin

Benim bir sorum olacak.
bir süpürge motoruna anahtar takıp onu sağlı sollu çalıştırabilirmiyiz. Yani anahtarı sola aldığımda sola dönecek sağa aldığımda sağa dönecek.Böyle bir devre çizip gönderirseniz sevinirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
çizimi yapamam ama size bu şekil tarif edebilirim.. karbon kömüre gelen uçları ( iki adet kömür var zaten)yer değişirseniz dönüş yönü değişir dikkat edin ters bağlantı yaparsanız şerare yapar

Süpürge motorları genelde AC Üniversal Tip motorlardır..Üniversal motorların dönüş yönlerini değiştirmeyi biliyorsanız rahatlıkla istediğinizi yapabilirsiniz..Bilmiyorsanız internette bu konuda çok döküman mevcut...

Kolay gelsin..

Benim sorunum şu. Zaten dönüş yönlerini değiştirebiliyorum.Ben bunu komitatör ve bildiğimiz adi anahtarla yapmak istiyorum.Bunun şemasını çizip gönderirseniz sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,880
Kullanıcılar
451,014
Son üye
iugur17

Yeni konular

Geri