Elektronik öğrenmek için izlenecek yol

Daha önceki videolarda not düştüğüm gibi "Videolar 1 er dakikalık olup durdurarak izlemeniz gerekecektir. Dolayısı ile videonun zaman büyüklüğü sizin kendi okuma hızınıza göre ayarlanmış olacak.."
Yani video hızlı mavibere , sende birşey yok...Bir eğitim taktiği bu. 25-30 dakikalık videoyu kimse açmaz bile düşündüm...sağlıcakla...

elinize sağlık ama neden bunun son olduğunu anlayamadım

Bende sorunu anlamadım ama son derken siteye eklenen en son videoyu kastettim... Temel elektronik bilgisi olarak 3 video daha düşünüyorum. 12 video da bitircem inşallah. 3, 4 video da Mikroişlemci programlama ile ilgili (PIC) yapıp tamamen bitirmeyi planlıyorum şuan. PIC i kendimde yeni öğreniyorum. Biraz yol katettim. sizlerle de paylaşıcam inşallah. Tabi yeni başlayanlara yol gösterme amaçlı olacak, profosyenel bir şey olmayacak...sağlıcakla...

bende C# dili özeride araştırmalar yapıyorum ve az çok kulana biliyorum. "Sağlıcakla" :D

Videoların linklerini güncelledim arkadaşlar. Bilginize.

Yeni başlayanlar için 1 er dakikalık ELEKTRONİK ÖĞRENME VİDEOLARI. Beğenmeniz dileği ile.
Bölüm 9: SERİ VE PARALEL BAĞLAMA (Direnç, Kondansatör, Led, Pil, Lamba, Voltmetre, Ampermetre)
1 Dakikada Elektronik Öğreniyorum Video Serisi -9- - YouTube

Bölüm 8: AVOMETRE KULLANIMI
1 Dakikada Elektronik Öğreniyorum Video Serisi -8- - YouTube

Bölüm 7: BREAD BOARD KULLANIMI
1 Dakikada Elektronik Öğreniyorum Video Serisi -7- - YouTube

Bölüm 6: LEHİM NASIL YAPILIR (Lehim malzemeleri, lehim nerelere yapılır, öneriler)
1 Dakikada Elektronik Öğreniyorum Video Serisi -6- - YouTube

Bölüm 5: ELEKTRONİK DEVRE ELEMANLARI 3 (GİRİŞ-ÇIKIŞ ELEMANLARI )
1 Dakikada Elektronik Öğreniyorum Video Serisi -5- - YouTube

Bölüm 4: ELEKTRONİK DEVRE ELEMANLARI 2.YARIİLETKEN DEVRE ELEMANLARI (Yarıiletken Nedir, Diyot, Transistör, Diyak, triyak, Tristör, Entegreler, Mikroişlemciler, Opamplar)
1 Dakikada Elektronik Öğreniyorum Video Serisi -4- - YouTube

Bölüm 3: ELEKTRONİK NESİR? ELEKTRİK AKIMI NEDİR? DEVRE ELEMANLARI 1.(Transformatör, diyot, direnç, kondansatör)
1 Dakiakada Elektronik Öğreniyorum Video Serisi -3- - YouTube

Bölüm 2: ELEKTRONİK ÇALIŞMALARINDA KULLANILAN ARAÇ VE GEREÇLER
1 Dakikada Elektronik Öğreniyorum Video Serisi -2- - YouTube

Bölüm 1: UYGUN ÇALIŞMA OTAMININ HAZIRLANMASI
1 Dakikada Elektronik Öğreniyorum Video Serisi -1- - YouTube

faydalı olması dileği ile...sağlıcakla...

arkadasım linkleri nasıl indirdin yardımcı olurmusun bende elektroniği yeni öğrenmeye baslıcam, şimdiden tesekkurler

Evet serinin beşinci videosunuda gece gece de olsa uykusuz da kalsam hazırladım. :)
Çok sık kullanılan giriş çıkış devre elemanlarını tanıyoruz özetle bu videoda..
Mikrofon, buton, anahtar, Sensörler, Hoparlör, Buzzer, Fan, Soğutucu, Röle, LCD, DISPLAY, RS 232, MAX 232, Motor...

Yine 1 dakikada :) video baya hızlı ilerliyor, artık durdurarak izlersiniz. Sağlıcakla.

birinci video: UYGUN ÇALIŞMA ORTAMININ HAZIRLANMASI
elektronik_ogreniyorum_1 - Dailymotion video

ikinci video: KULLANILAN ALET ve ARAÇLAR
elektronik_ogreniyorum_2 - Dailymotion video

üçüncü video: ELEKTRONİK NEDİR, ELEKTRİK AKIMI NASIL OLUŞUR; DEVRE ELEMANLARI 1 (Transformatör, Diyot, Direnç, Kondansatör)
elektronik_ogreniyorum_3 - Dailymotion video#

dördüncü video: YARIİLETKEN DEVRE ELEMANLARI
Yarıiletken nedir, Diyot, Transistör, Diyak, Triyak, Tristör, Entegreler, Mikroişlemciler, Opamplar...
elektronik_ogreniyorum_4 - Dailymotion video

beşinci video: GİRİŞ ÇIKIŞ ELEMANLARI
Mikrofon, buton, anahtar, Sensörler, Hoparlör, Buzzer, Fan, Soğutucu, Röle, LCD, DISPLAY, RS 232, MAX 232, Motor...852
elektronik_ogreniyorum_5 - Dailymotion video
Selamun aleykum paylaştığınız videolara ulaşılamıyor. Youtube veya başka linkten paylaşabilirmisiniz? Teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
129,277
Kullanıcılar
451,699
Son üye
Lyk1aQ

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri