EM231 modül ayarı hakkında

geforce18

Üye
Arkadaşlar EM 231 8AI normal giriş modülünün dip switch ve akım girişi için bağlantı şekli nasıl olacak yardımcı olurmusunuz. 4AI olanlarını daha önce problemsiz hallettim fakat bunu beceremedim. bunda diyerlerinden farklı olarak A+ ve A- ... uçları var bu uçlara akım nasıl girer.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
8 girişli modül sadece 7. ve 8. nolu girişleri akım ölçer. diğer girişlerip hepsi 0-10 volt arası ölçüm yapar.
7-8 nolu girişlerin 0-20 ma akım giriş olarak ayarlanması için gerekli olan dipswich pozisyonları 3 on gerisi off olacak.
bütün girişleri 0-10 volt yapmak istiyosanda 3-5 on gerisi off olacak.

0-20 ma bağlantısına gelince . gayet basit. plcden çıkan +24 (L+) ü önce transmittere , transmitterden çıkanıda analog girişin g+ yada h+ ucuna bağlayacaksın. g- ve h- ucunuda gene plc nin -24 volt çıkışına bağlayacaksın hepsi bu. Eğer g+ ile g- arasına 500 ohm direnç koyarsan ma yı volta çevirmiş olursun böylece diğer kanallarıda 0-20 ma gibi kullanabilirsin. Ben 3-5 nolu swichleri on yapıp bütün kanalları 0-10 volt arası çalışacak gibi yapıp girişlere 500 ohm direnç bağlayıp 0-20ma olarak kullanıyorum.

Kolay gelsin..

Çok teşk. ediyorum Bütün girişleri mA olarka kullanacağım 3 ve 5 on diğerleri of +,- arasına 500 ohmdirenç kullanacağım Bu Değilmİ

Forum istatistikleri

Konular
128,815
Kullanıcılar
450,906
Son üye
Ümitgüçlü71

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri