EM231 termokupl modülünün kalibrasyonu ?

arkadaşlar EM231 termokupl modülünde kalibrasyon işleminin nasıl yapılacağını beceremedim
ben bir tane J tipinde termokupl bağladım, plc için gerekli programı yapıp plcye yükledim
sonra da simatic panelde termokuplun verdiği sinyali okuyorum ama o sinyali dereceye çevirmem için ne yapmam gerekli onu bilmiyorum ancak bildiğim kadarı ile bu işlem doğrusal olarak yapılmayacak
hatta bu işlem analog modülün içinde otomatik olarak yapılık belli bir hafıza alanında saklanacak
bilmiyorum dediklerim ne kadar doğru ama yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar
bu tarz bir istek daha önce de bulunulmuş sitemizde araştırdım fakat aşağıdaki linkte benim için yeterli olmadı
https://www.kontrolkalemi.com/forum/arsiv/arsiv-konu-20586.0-s7-200-isi.html

cevaplarınızı 4 gözle bekliyorum arkadaşlar....

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Modül data sheetini indir, oradan elindeki termokupl için gerekli dip switch ayarlarını yap.
Modül sıcaklığı otomatik olarak AIWüne aktaracaktır. Burada tek yapman gereken wordü real'e çevirip 10'a bölmen olacaktır. Bu arada bu modüller ani sıcaklık değişiklerini gözlemlemek için uygun değil, zaten sheetede mevzubahsi geçiyo.

merhaba benimde termokupllu ödevim var termokupllu fırın sıcaklığı ölçme devresi elektrik devresini bulmam ve plc de çalıştırmam gerek..Çok fazla şey bilmiyorum..Elektrik devresi derken hoca galiba klasik kumanda istiyor ve işte sunumunu yapabileceğim veriler yardımcı olabilir misiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,987
Kullanıcılar
451,191
Son üye
tuğba kuş

Yeni konular

Geri