Enerjilenince otomatik çalıştırma devresi

Evet cihaz

noTraffic S Type

batarya li-po, batarya üzerinde 3.7 v 1000 mah yazıyor. sadece laptop fanı ile soğutmam yeterli olmaz mı? araç içi yazın çok ısınıyor hele bulunduğum yerde yazın araç içi 60-70 derecelere ulaşıyor. Çok önemli bir şey değil ama sırf bunu yapmak için iki tane birden satın aldım. yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Ben yalnız araştırıyorum elektronik ustaları en iyi cevabı verirler .
Tüm ilğili konularda danışmanız .

mantık yürütürsek fan tam görevini görmedi diyelim veya olumsuz durum yaşandı .
bir devre olması gerekir kesmesi için sizce !!! ( alğılama ve kesme )

Son düzenleme:
Hocam kesmez hocamın tavsiye ettiği sadece kondansatör açma işini görmez mi? Gayet mantıklı geldi, kondansatör dolana kadar açma işini yapacak dolunca akım kesilecek ve tekrar kapanmasını önleyecek. gerçi denemedim ama inşallah işe yarar

kesmez hocamın tavsiyeleri !!! hayırlı ile .

kondansatör otomatik açma olayını bende bu forumdan öğrendim. geçenlerde bir üye yazmıştı. şimdi hatırlamadım kim olduğunu. kondansatör ile otomatik açma yapmıştı.

Kesmez Hocam okudum konuyu,Benim cihazda da aynı mantıkla düşünürsek sanırım işe yarayacaktır. bu pil konusu aklıma takıldı. normal şarjdayken bile aşırı sınıyor.

Arka plan hocam özür dilerim. konuyu siz yazmışsınız. yalnız o arkadaş buton uçlarında 3.3v olduğunu ve voltajı sıfıra çekince tetiklediğini belirtmiş. biraz düşününce navigasyon cihazında durmadan restart atacak diye düşünüyorum. Tabi pratikte ne olacak onu kondansatör gelince göreceğiz. teşekkürler

Kesmez hocama danışmanız.

Kolay gelsin sağlıcakla.

Son düzenleme:
elektrik gidip gelince başlamıyor diye yazmış. 1. mesajda.

elektrik gidip gelince başlamıyor diye yazmış. 1. mesajda.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/modem-tetikleme.138444/

ALINTI

Selamlar; yerleşim yerinden uzak bağ evinde güvenlik kameraları 3g destekli modem ile internet üzerinden izleme yapılıyor.
Sorun şu elektrikler kesilip tekrar geldiğinde modem tekrar açılmıyor birinin gidip modemin on-of butonuna basması gerekiyor.
Bu sorunu basit bir tetikleme devresiyle nasıl çözebilirim.
Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

555 entegresi ve röle kullanarak devre hazırlamıştım.
Modeme monte edecekken biraz kurcaladım.
Buton uçlarında 3.3 v olduğunu gördüm 3.3 v tu sıfıra çekince modem tetikleniyordu.
Ben de buton uçlarına paralel kondansatör lehimledim ve sonuç başarılı oldu.
( Yaptığım devre ve harcadığım zaman birden buhar oldu )
Aynı sorunu yaşayan veya yaşayacak olanlarlar için kaynak olması sebebiyle yazıyorum.

İyi günler dilerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…