entes röle, ne yapsam reaktif yazıyor?

canmustafa

Üye
S.A. bana acil yardım edersenız sevırım bilmiyorum nereye açacağımı bende buraya açtım sorunum reaktif yenı entes röle 1,5-2,5-2,5-5-10 kondanstör sıralaması c/k ayarı tamam akım tarafosu değerini girdim I K uçları doğru bağlama doğru rölenın değerleri doğru ama ne yapsam reaktif yazıyor devreye sabit kondanstör alıyorum o zaman kapasitif yazıyor akım trafosu yenı ve sağlam kondanstörler sağlam yeni sigorta ve kontaktörler sağlam röle cos fi değeri 1,00 tam röle ışığı normalde ama %30dan aşağı indiremedım ne yaptımsa yardım edersenız sevınırım

Forum Kurallarını Okuyunuz.

Bu mesaj en son " 16 Eylül 2008 " tarihinde, saat "12:57:04 " arası Abuzettin20 tarafından düzenlenmiştir.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
selam;
epeyi az kondansatör kullanılmış.Trafo gücünüz ve sözleşme gücünüz ne kadar?
endüktif reaktif %30 larda,ya kapasitif reaktif kaç?
röleyi devreye aldığınızda,tüm kademeler çekiyor mu?yani bütün kademeleri devreye alıp öylece kalıyor mu?

evet bir petrol istasyonunda öyle oluyor reaktif roleyi değiştim yinede aynı

arkadaşım kulandığın röle entesin hangi modeli rg13 12c ise değerleri nasıl girdin akım trafosu oranı röle program ondamı ayarlı biraz anlatırsan yardım cı olmaya çalışalım aynı sorun bendede vardı 2 gün uğraştım ama sonunda oldu

reaktifrolem rg3-12t sıralama 2.5-2,5-5-5-5-5-7.5-7.5-7.5-7,5-10-10 0larak tizili akımtırafo oranı doğru K L uçları doğru ck ayarı doğru trafo güçümüz 100 kv

erhan güngör ' Alıntı:
reaktifrolem rg3-12t sıralama 2.5-2,5-5-5-5-5-7.5-7.5-7.5-7,5-10-10 0larak tizili akımtırafo oranı doğru K L uçları doğru ck ayarı doğru trafo güçümüz 100 kv
sorun ne?

erhan arkadaşım.Öncelikle,yanlış olan sıralamanızı değiştirmeniz gerekiyor.

sözleşme gücü 9.01 kw röle entes RG3-12T kondanstörlerin hepsini çekmiyor 1.5-2.5-2.5- çekiyor gerisini çekmedi 5 kw ve 10 kw hiç daha çekmedi reaktif %30 giderken kapasitif %0 larda veya %1 akım trafosu 150/5 röleye değerini girdim cos fi 1.00 veya 99 yapıyorum I_K uçları tamam akım trafosunun bağlandığı fazdan çalışıyor röle c/k ayarı tamam ama hala reaktif % 30

canmustafa ' Alıntı:
sözleşme gücü 9.01 kw röle entes RG3-12T kondanstörlerin hepsini çekmiyor 1.5-2.5-2.5- çekiyor gerisini çekmedi 5 kw ve 10 kw hiç daha çekmedi reaktif %30 giderken kapasitif %0 larda veya %1 akım trafosu 150/5 röleye değerini girdim cos fi 1.00 veya 99 yapıyorum I_K uçları tamam akım trafosunun bağlandığı fazdan çalışıyor röle c/k ayarı tamam ama hala reaktif % 30

bence cosinüs q ayarınız -0,99 yapın,hala değişmezse -0,98 yapın ve oranları takip edin ki ,bu sefer de kapasitiften cezaya girmeyim.
zaten sözleşme gücünüz 10 kw ise zaten yanlış bilmiyorsam ceza sınırınız %33

canmustafa arkadaşım.Öncelikle akım trafolarınızı 25/5 ile değiştiriniz.Dizilim,1-1-1...1-2-2...1-2-4..( dokümanına
bakın ) olmalıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,827
Kullanıcılar
450,916
Son üye
Nedim korkmaz

Yeni konular

Geri