EPLAN montaj yeri

hkocapinar

Üye
arkadaşlar kolay gelsin üst düzey fonk. altında oluşturulan farklı montaj yerleri arasında kontak göreli tanımlayabiliyor muyuz? mesela panonun iki farklı gözünü iki farklı montaj yerinde çizdim ancak bir tarafta motor koruma var diğer tarafta plc var şimdi ben motor korumanın yardımcı kontağındaki bilgiyi dijital inputa gireceğim ancak girdikten sonra motor korumanın sembolünün altında kontak görseli çıkmıyor aynı şekilde yardımcı kontağın referansı da çıkmıyor nasıl yapabilirim referansını???yardımcı olursanız sevinirim

CE kısmına tam yolu vermeniz lazım.
Örnek veriyorum PLC'nin bulunduğu yer =ABC+A11. PLC CE'si de U1 olsun.
Motor korumanın bulunduğu yer de =XYZ+B21. Motor koruma CE'si de Q1 olsun.

PLC'nin bulunduğu yere kontak eklediğinizde kontağın CE kısmına =XYZ+B21-Q1 yazmanız gerekiyor.

dediğinizi yaptım istediğim oldu ancak cihaz etiketine Q1 demiştim montaj yerimin adı da uzun olduğu için tam ce verdiğimde görüntülenen ce kısmında verdiğim isim de çıkıyor haliyle ama ben sadece Q1 yazsın istiyorum alan dar olabiliyor

Montaj alanı 1 deki mkş kontaklarındaki kesinti noktalarını yapı kutusu ile montaj alanı 2 ye taşı.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı 2.PNG
    Ekran Alıntısı 2.PNG
    22.9 KB · Görüntüleme: 9
  • Ekran Alıntısı 1.PNG
    Ekran Alıntısı 1.PNG
    23.6 KB · Görüntüleme: 10
Adem hocam'ın dediğini yapmak daha anlaşılır olur.
Benim bahsettiğim yöntemde bahsettiğiniz problemi aşmak için de Q1 kontağının özelliklerini açtığınzıda gösterme/gösterge sekmesinden görüntülenen ce'ye tıklayarak istediğiniz formttakini seçebilirsiniz.
Şu an eplan yok bilgisayarda o yüzden verdiğim isimler yanlış olabilir. Siz deneyin isterseniz akşam bilgisayardan ekran görüntüsü ile de atabilirim.

adem hocamın dediğini yapamadım ama sizin dediğiniz yaparak hallettim
Adem hocam'ın dediğini yapmak daha anlaşılır olur.
Benim bahsettiğim yöntemde bahsettiğiniz problemi aşmak için de Q1 kontağının özelliklerini açtığınzıda gösterme/gösterge sekmesinden görüntülenen ce'ye tıklayarak istediğiniz formttakini seçebilirsiniz.
Şu an eplan yok bilgisayarda o yüzden verdiğim isimler yanlış olabilir. Siz deneyin isterseniz akşam bilgisayardan ekran görüntüsü ile de atabilirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri