ET200M Yardım

raufguler

Üye
Arkadaslar elimde cup315-2dp var (315-2ah14-0ab0) ben ben bunu et200m ile (153-1aa02-0xb0) profibus üzerinden haberleştirmek istiyorum 2 gündür ugrasıyorum bir turlu olmuyor plc sf arızası veriyor et200 adresini 6 olarak veriyorum programda yazdıgım gıbı ama bir turlu olmuyor yardımlarınızı beklıyorum elinde et200 ile ornek program olanlar varsa göndermesini rica ediyorum şimdiden herkeze tesekkür ederim....

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
sn. raufguler,

anladigim kadariyla donanim tanimlamada bir probleminiz var ve bu yuzden sistem hatasi veriyor. hw profile'da kurulu donanimi kodlari ile kontrol etmenizi oneririm.

kolay gelsin...

donanımsal sorun oldugu kesin ama dediğinizi cok yaptım kullandıgım hw'lerin kodu ile programda olusturdugum hw birebir aynı ama bir turlu olmuyor ornek calısan bir program varsa elinizde et200m ile yapılmıs gönderirseniz sevinirim

merhabalar et200m 153-1 nasıl bir modül v e 2.0 mı versiyonda önemlidir team vierden bağlantı yapıp yardımcı olabilirim ve zaten harwareden yaparken et200m den başka dip swiclerden örneğin bus adersini 3 verdik diyelim plc yükleyip run geçince sisitemin enerjisiini kapatıp tekrar açıldığında sf arızası veremmesi lazım veririse diagnotic bufferden ne olduğu kontrol etmek lazım.

Et 200 m tam olarak nedir? Yani ı/o mudur.S7 300 de I/O Sm sinyal mod. farkı nedir. Yar olan arkadaşlara şimdiden teş.

et 200m remote i/o. diğer et 200s, vs uzak giriş/çıkış modüllerinden farkı da kendine ait karar verme yeteneğine sahip bir cpu'su olması.
yanlışım veya eksiğim varsa arkadaşlar düzeltsinler.

samstrong hocam,
teklifiniz hala geçerliyse projeyi gönderebilirseniz üzerinde çalışmak isterim.
teşekkürler...
şimdiden hayırlı bayramlar...

dıp swic adresiprojedekinin aynısı olmalı ve kablo baglantısında hata olmamalı calışmaması için tek sebep kalıyor modül arızalı veya 24v beslemesiyok.

Forum istatistikleri

Konular
129,090
Kullanıcılar
451,393
Son üye
kaleli.71

Yeni konular

Geri