Etiketinde Yıldız 380V yazan 7.5kw motoru besleme nasıl oluyor?

yaksın arkadasım dunyanın sonu degıl yaksın kı ogrensın arkadas. en azından hata yaparak kımseye guvenmemeyı belkıde hatasızlıgın getırdıgı ukalalık ve herseyı ben bılırım dusuncesınden kurtulmayı ogrenır. ayrıca bız ustayız kuran ayetı degılız hatalar olabılır . saygılar.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İşyerinde motor yansın ; yeterki üretim durmasın ; aşırı akım ayarlarını iptal edin diyen bir amirimiz de vardı ; bu mantık bir teknik eleman ya da mühendis mantığı değildir ; asla olamaz da ; bu durumda önemli olan motor da değildir ; o kısa devre ya da yanma durumunda Allah muhafaza herhangi bir koruma devresinin çalışmadığı ve bir insan evladının zarar gördüğü durumda bunun hesabını kimse veremez ( Gerçi Türkiye de herkes her çirkefliğin hesabını gayet güzel verebiliyor ; hatta bazen vermesine de gerek kalmıyor ) ; Türkiye de malesef vahşi kapitalizm üretimi iş güvenliğine değil hırslı ve doymaz bir biçimde üretime kitledi. Bu noktadan sonra istenildiği kadar yönetmelik çıkartılsın ; istenildiği kadar iş güvenliği uzmanı , çalışma bakanlığı müfettiş sayısı arttırılsın . Zaten bu mevzuya da uyuzum ; iş güvenliği uzmanı mühendis dir ; teknikerdir ; teknik elemandır ; sen bu teknik elemanları üretimin çarkları arasında ezdir ; ondan sonra başlarına ağzı süt kokan iş güvenliği uzmanlarını ; çalışma bakanlığı müfettişlerini sal ; pehhhhhh.....

Son düzenleme:
hayır ustalar aynı seyden bahsetmıyoruz . meslek lısesınde yedıgımız dayagın hakaretın kotu davranmanın haddı hesabı yoktu ve hıc bır seyden anlamadan bıtırdık gıttı. nezaman ılk santıyemızde kırıp dokmeye ılk fabrıkamızda orayı burayı havaya ucurmaya basladık ıste ozaman anlamaya basladık bu ıs BILMIYORSAN ELLEŞME YEEEGEN mantıgıyla öğrenılmezmıs. ( egıtım sart fılan degıl ÖĞRETIM sart olan) sımdı ben bır sema verdım arkadasa baglasın dıyerek. neden ? cunku arkadas arastırmadan sormadan ezbere gıdıyordu . dogru semayı vermek mezıyet degıl . yanlıs sema ıle yanlıs baglantı yaptırmak ınanın arastırmaya gerek yok mantıgını duzeltebılecek en dogru yol ıdı. ayrıca ben arkadasa cık dırege bısey olmaz demıyorum . ucgenı yıldız bagladı dıyede ölmez merak etmeyın ( hos ölsede fıtratında vardı derler ya o da baska konu ) . saygılar...

babu33 biryerde haklısın taktır edıyorum gercekten yaklasımcı bır davranıs ama bu adam bu motoru yanlıs bagladıgı taktırde ısını kaybederse can guvenlıgı konusunda pek bısey olmaz bu baglama ıle ama ısınden olma ıhtımalı yuksek ola bilir yanlıs bılgı vermek dogruyu gostermez bır bırımızı yanıltmayalım

Forum istatistikleri

Konular
129,107
Kullanıcılar
451,426
Son üye
abdullahse

Yeni konular

Geri