Ev yapımı CNC

Selam
Evet, 4 eksen sürebilecek bir step motor kartı ile 4 motorla 3 eksen yapabilirsin.
step motor sürücüne 4 motoru da bağlarsın. PC printer protunu bağladığın konnektörde x eksenini süren pini , step motor kartında x ekseni için seçmiş olduğun 2 motoru sürecek giriş pinlerine bağlarsın. BUnun için bir kablo ile atlama yapman gerekebilir.

CNC ne arkadaşlar yardımcı olurmusunuz,ben bilmiyorum...
saygılar

Arkadaşlar;
Bikomak adresindeki;
3 eksen cnc makineler için Usb kontrol kartı
İlk kez hobby cnc yapmak isteyenler için ekonomik paket
adındaki bu 2 ürünü satın almaya karar verdim.
Size sorum şu bu siteden daha önce alış-veriş yapanlar varmı?Sizce buradan alışveriş yapmalımıyım?fiyat nasıl daha uygununu bulabilirmiyim?Ve daha önemlisi elektronik ve elektirik bilgim kötü makine bölümü mezunuyum sizce bu işten kalkabilirmiyim ?Birde bu 2 ürün haricinde başka elektronik bir alet almama gerek varmı ?

Not: bu 2 ürün 300 tl

PC paralel portan Step motor sürücü karta giden kablodaki x eksenini süren pini sürü karttaki 4 ekseni girişine de bağlanarak bu iş halledilir

Valla yapmaya çalışıyoruz işte 9 m karelik bir odada:)

Arkadaşlar;
Bikomak adresindeki;
3 eksen cnc makineler için Usb kontrol kartı
İlk kez hobby cnc yapmak isteyenler için ekonomik paket
adındaki bu 2 ürünü satın almaya karar verdim.
Size sorum şu bu siteden daha önce alış-veriş yapanlar varmı?Sizce buradan alışveriş yapmalımıyım?fiyat nasıl daha uygununu bulabilirmiyim?Ve daha önemlisi elektronik ve elektirik bilgim kötü makine bölümü mezunuyum sizce bu işten kalkabilirmiyim ?Birde bu 2 ürün haricinde başka elektronik bir alet almama gerek varmı ?

Not: bu 2 ürün 300 tl

Bu soruma cevap alamadım hala bekliyorum

Kontrol kartı paralel portu olan bilgisayarlar için.
Eğer paralel port yoksa ikinci linkte verilen usb kartını almak gerekir.
eğer bilgisayarın ana kartında paralel port çıkışı varsa 5-6 milyona satılan bir kablo ile
kasanın arkasına paralel port alınabilir.
Yanlız şunuda söyleyeyim,yeni LPT portlar eskilerinden farklı,en azından benim
kartta böyle,kablo alırken buna bakmak lazım.
Kablo ve kart slotu birbirine uymalı.

Çok teşekkür ederim elek.Benim laptopta paralel port varmış boşu boşuna 150 lira verecektim çok teşekür ederim.Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri