Evdeki Elektrik Sistemi Kaldırırmı?

s.a arkadaşlar yazlığa yeni klima bağlattım 18.000 btu birde elektrikli termisifon şofben takacağım evde klima çlaışırken şofben + çamaşır makinası elektriği kaldırır mı şalter attırır mı

aynı anda klima + şofben ( demirdöküm 65 lt termisifon ) + çamaşır makinası aynı anda çalışsa şalter atarmı kaldırır mı

s.a arkadaşlar yazlığa yeni klima bağlattım 18.000 btu birde elektrikli termisifon şofben takacağım evde klima çlaışırken şofben + çamaşır makinası elektriği kaldırır mı şalter attırır mı

aynı anda klima + şofben ( demirdöküm 65 lt termisifon ) + çamaşır makinası aynı anda çalışsa şalter atarmı kaldırır mı
Bu saydiniz cihazlarin toplam watini msj belirtirseniz tam olarak bi sonuc soyleye bilirim ama uc cihazin ayni anda calismasi ana sigortayi deyilde bagli oldugu linyedeki sigortayi attirabilir

Bu saydiniz cihazlarin toplam watini msj belirtirseniz tam olarak bi sonuc soyleye bilirim ama uc cihazin ayni anda calismasi ana sigortayi deyilde bagli oldugu linyedeki sigortayi attirabilir

klima 1800 wat şofben 2000 watt çamaşır makinası 2100 watt

yada hepsini aynı anda çalıştırmasam olurmu klima ile şofben açık kalır

klima salonda şofben banyoda çamaşır makinası diğer odada prizleri ayrı

Şuda var. Bu yukleri ayni anda ayni linyede calistiracaksaniz tesisatinizinda buna uygun olmasi gerekiyor.

S.a serkan 48 hocam

KLİMA elektrik tüketimi için soru soracaktım

beko 31830 aa inverter klima aldım 30 m2 ÇATI KATI oda açık mutfak için

yazları kullanmak serinlemek amacı ile

dış sıcaklığı 33 / 36 derece oluyor odanın içi 29 / 30 DERECE civarında oluyor

24 / 25 dereceye set ettim klimayı hiç kapatmadan 7 gün 24 saat 24 / 25 derecede çalışacak beko 31830 inverter klima ayda ne kadar elektrik tüketir 3 aşağı 5 yukarı öğrenmek istiyorum ..

Merhaba,

Öncelikle Sağlık , hayırlı işler ve çalışmalar .

Soruyu sorarkan verilen bilğilerin önemi !!! vereğiniz bilği ve alacağınız bilği .

Siğorta uyğun değilse attırır .

Diğer bir bilgi !!!
'' klima salonda şofben banyoda çamaşır makinası diğer odada prizleri ayrı ''

3 Adet cihaz da , tesisat tek linye ise ( daire içi siğorta kutusuna kadar direk kablo )
Kablo kesit , cihaz siğortası tip - amper , daire içi ana siğortasını ve sayaç panosu tüm siğ , k.a.k vs sibi uyğun takılması gerekir .

Sizlere bir tiyo vereyim .

Şu anda monofaze sistem kaldırıdı , tam trifaze sisteme geçtik .
Niye sistemi öyle yapıldı . Başta düşününce yük dağılımı diyeceksiniz . Bu da var ama gerçek sebep elektrikli cihazlar yaşamımıza tam girecek olması ama elektrik pahalı diyeceksiniz .
Nükleer santral , solar sistem güneş sistemi vs gibi sistemler hayatımıza girmesi ile doğal gaz bile bir kenara atılacak .
İleri günlerde yararı çıkacak , bu yüzden elektrik tesisatımızın önemi büyük .
Doğalgaz enerjisi , elektrik enerjisine göre daha pahalı olacak , elektrik enerjisi tercih edilecek !!!

Sağlıcakla Kalınız !!! Kolay Gelsin .

Son düzenleme:
Tesisat bir fazlı mı üç fazlı mı?

Daha iyi olur fotoğraf olursa.

ilk resim evdeki pano

3702GO.png

j8ZzbG.png

Forum istatistikleri

Konular
129,213
Kullanıcılar
451,577