Fıkır yardımı

arkadasım senin erinde olsaydım terettütsüz otomasyon derdim ama sadece bölüm seçmekle olmaz tabiki bakımıda ögrenmelisin tabiki hidrolik pnomatik bilğin olucak
yani bos durmayıp kendini geliştiriecceksin

Bakım-arıza işi kolay bir iş değildir eğerki kendine güveniyorsan mesleğin hakkında kafanda yorum yapabiliyorsan bu pozisyonu seç çünkü zorlanabilirsin bir sistemi öğrenip kendin yapabilirsin yani öğrenince her şey standrt olur otomasyon gibi fakat başkasının yaptığı bir sistemde arıza bulmak samanlıkta iğne aramaya benzer demek istediğimi anlatabildi mi.Otomasyon işini hemen hemen her kes az çok yapar fakat bakım ve arıza işinde hızlı karar vermen gerekir işletmelerde senden bunu isterler yapamazsan tutunamazsın kısa zamanda arızayı bulman gerekir öyle makinalar varki dakikalar durması işletmeye pahalıya patlar Bakımcı olocaksan iyi bir usta olman gerekir kısa zamanda arızayı çözmek üzerinde baskı oluşturur yanlışlıklara itebilir otomasyon işinde geniş bir zaman vardır önnde.

Bakım-arıza işi kolay bir iş değildir eğerki kendine güveniyorsan mesleğin hakkında kafanda yorum yapabiliyorsan bu pozisyonu seç çünkü zorlanabilirsin bir sistemi öğrenip kendin yapabilirsin yani öğrenince her şey standrt olur otomasyon gibi fakat başkasının yaptığı bir sistemde arıza bulmak samanlıkta iğne aramaya benzer demek istediğimi anlatabildi mi.Otomasyon işini hemen hemen her kes az çok yapar fakat bakım ve arıza işinde hızlı karar vermen gerekir işletmelerde senden bunu isterler yapamazsan tutunamazsın kısa zamanda arızayı bulman gerekir öyle makinalar varki dakikalar durması işletmeye pahalıya patlar Bakımcı olocaksan iyi bir usta olman gerekir kısa zamanda arızayı çözmek üzerinde baskı oluşturur yanlışlıklara itebilir otomasyon işinde geniş bir zaman vardır önnde.
pekı nereden başlamalıyım

otomasyonun çok geniş ağı var... plc lerden , uzaktan bilgisayarlı ısıtma soğutma sistemine kadar bir çok alanı var....çok ta zor değil sadece zaman ve emek ister..
birde gönül tabi... istekli isen otomasyonu tek geç :D

otomasyonun çok geniş ağı var... plc lerden , uzaktan bilgisayarlı ısıtma soğutma sistemine kadar bir çok alanı var....çok ta zor değil sadece zaman ve emek ister..
tesekkur ederım verdığınız tavsıyeler için.iyi gunler

ıyı aksamlar sanrım sız oğretmensınız???doğrumu acaba efendım

öğretmen değilim... müh.lik okuyorum
ayrıca hem teknisyen hemde teknikerlik diplomam var.
bir çok yerde de tecrubem var

size tavsiyen sürekli başka dallarda kendinizi geliştirin
insan beyni boş bir hafıza gibidir ne kadar doldurursan o kadar kaliteli olur
insan beynide sınırsızdır,istediğin kadar bilgi alır,
yeterki isteyin

hayrılı çalışmlar

öğretmen değilim... müh.lik okuyorum
ayrıca hem teknisyen hemde teknikerlik diplomam var.
bir çok yerde de tecrubem var

size tavsiyen sürekli başka dallarda kendinizi geliştirin
insan beyni boş bir hafıza gibidir ne kadar doldurursan o kadar kaliteli olur
insan beynide sınırsızdır,istediğin kadar bilgi alır,
yeterki isteyin

hayrılı çalışmlar

tesekkur ederım sıe de kolay gelsın

pekı nereden başlamalıyım

Sana tavsiyem PLC öğren makina mühendisleri odası ve siemensin kursları var toplam 500 tl bir kere ödersin ama karşılığını ömür boyu alırsın ingilizce kursuna git mesleki ingilizce çok önemli projeler genelde ingilizcedir arıza çözerken arıza kitabına bakacaksın çok gerekli yani şuan zamanın var bunları yap derim ben 29 yaşındayım daha yeni plc kursuna gittim çok geç kaldım ama öğrendim bir işe girerken bu tür donanımlara sahipsen tercih edilirsin.Sakına gidip mahalle elektrikçilerinde zamanını harcama derim makina elektriği yapan firmalarda fabrikalara girmeye çalış önce küçük bir işletmede tecrübe kazan sonra kendini geliştirdiğine inandıdığında daha büyük şirketleri kovala bunu nasıl yapacaksın anlattığım gibi donanımların olacak iş bulma konusuna gelince kariyer.net yenibir iş.com gibi kaliteli sitelerde CV oluştur ben şuan koç holdingin bir fabrikasında çalışıyorum senin yaşında olsam keşke neler yapardım çok geç kaldım çokkkk

Forum istatistikleri

Konular
129,217
Kullanıcılar
451,583
Son üye
TheBridge

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri