Fantastik Fikirler

Stunner17

Üye
Elektrik Elektronik müh. de okuyan 4 arkadaşız aramızda okul 1. falan arkadaşlar var. Ses getirecek birşeyler yapmak istiyoruz. Fikir bazında yardımcı olabilir misiniz acaba?

Hocamız bize hem quadrocopter olan hemde araba olan bir robot yapmamızı bunu sesle görüntüyle yönlendirmemizi istedi ama biz daha fantastik enteresan birşeyler bulursak onu da yapabileceğimizi düşünüyoruz.. Çünkü quadrocopter artık herkes yapıyor hatta adamlar herşeyi hazır parçaları birleştirerek hegzacopter yapabileceğimiz setler satılıyor.

Fikirlerimizi paylaşalım istedim bakalım en orjinal ne çıkacak?.. Zaman makinası, ufo tarzı yorumlar olmazsa seviriz :D

Projeyi bitirdiğimizde Tubitak yarışmalarına falan da katmayı düşünüyoruz.. Bu sene robotik proje bölümünde okuyoruz diyebiliriz :)

sn stunner17 size çalışmalarınızda başarılar ve kolaylıklar dilerim...

Sn stunner17 günlük yaşamı kolaylaştıracak sistemler üzerinde yoğunlaşmanızı tavsiye ederim.
Mesala 'çizgi izleyen robot' ve 'yürüyen robot' tek başlarına halk tarafından fazla ilgi görmezken 'hizmetçi robot' projesi akıllarda kaldı.(Hizmetçi robot çizgi izleyip yürüyen bir robotun masaya tabakları yerleştirmesinden ibaret)

Yine başka bir örnek vermek gerekirse,robota çizgi izletmek yerine bir kaç sensör ve bir fan vasıtası ile basit bir elektrikli süpürge yapsak daha çok ilgi görecektir.

Yine quadcopter i sadece uçurmak yerine bir kamera vasıtasıyla görüntü aktarımı amacıyla kullanırsak daha çok dikkat çeker.

Uzun lafın kısası ses getirecek bir proje arıyorsanız insanların günlük yaşamlarında nasıl bir kolaylık sağlayabileceğinizi araştırın.

Kusura bakmayın size net bir projeden söz edemedim ama gitmek istediğiniz yere çıkan yollardan birinin bu yol olduğunu söyleyebilirim.

Bilgi olmadan fikir olmaz. Yeterince nitelikli olsaydınız şimdiye kadar bir projeye başlamış olurdunuz zaten.

En olmadı insanların fikirlerini bedavaya satacağını varsaymazdınız.

Yürüyecek daha çok yolunuz var. Bence daha fazla zaman kaybetmeyin.

Elektrik Elektronik müh. de okuyan 4 arkadaşız aramızda okul 1. falan arkadaşlar var. Ses getirecek birşeyler yapmak istiyoruz. Fikir bazında yardımcı olabilir misiniz acaba?

Hocamız bize hem quadrocopter olan hemde araba olan bir robot yapmamızı bunu sesle görüntüyle yönlendirmemizi istedi ama biz daha fantastik enteresan birşeyler bulursak onu da yapabileceğimizi düşünüyoruz.. Çünkü quadrocopter artık herkes yapıyor hatta adamlar herşeyi hazır parçaları birleştirerek hegzacopter yapabileceğimiz setler satılıyor.

Fikirlerimizi paylaşalım istedim bakalım en orjinal ne çıkacak?.. Zaman makinası, ufo tarzı yorumlar olmazsa seviriz :D

Hocanızın önerisi fazla ağır olmuş. Önerdiği projenin her bir bölümü başlı başına bir disiplin haline gelmiş durumda. Ses getirmek istiyorsanız 2 öneride bulunabilirim.
1. Hocanızın önerdiği projeyi hazmederek( copy-paste değil), hakkını vererek yapmaya çalışın. Bitirmeniz önemli değil! Uçurmanız önemli değil! Tecrübelerinizi adım adım bir blogda yayınlayın, günlük gibi. Çıkan sese inanamazsınız...
2. Tokmağın vuruş şiddetini elektronik kontrolle yapacağınız davul projesi. Bundan da iyi ses çıkar...

Fantastik fikir istiyorsanız. Matrix gibi bir ortam oluşturabilirsiniz veya suretler diye bir film vardı.Herkesin kendine ait bir robotu var. Herkes bir makineye bağlanıp robotu kontrol ediyorlardı ve gündelik hayatta hiç riske girmeden herkes robotunu kullanıyordu. Fantastik fikirler hollywood da çok...;)

Fikrimical.com fantastik değil belki ama gündelik problemler insanların ihtiyaç duyduğu sıkıntıları dile getirdikleri bir sitedir şimdiye kadar rastlamadıysanız buraya göz atmanızda fayda var;)

insanların günlük ihtiyaçlarına yönelik bişeyler yapmak ses getirebilir. uzmanlık alanlarınız neler? yazılım olarak nasıl bi seviyedesiniz? bunlar da önemli şeyler. yoksa okul 1.liği pek bişey katmaz. önemli olan araştırmak ve okul dışında kendini mesleki alanda geliştirmektir

İroni yapıp dalga geçtiklerini sanan ukala arkadaşlara teesüf etmekle birlikte samimi yorum yapanlara teşekkür ediyorum.. fikrimcal.com önerisi güzeldi..

Hocanız çok acımasızmış. Seneye de ışık ile yönlendirmeyi de ekler sisteme..:)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,821
Kullanıcılar
450,910
Son üye
Beyazıt_34

Yeni konular

Geri