Faz-nötür arası 50-75v var 220 gelmiyor..

merhabalar.yeni evde asma tavana led takmak istiyordum.trafoyu bağlamadan önce kabloyu ölçeyim dedim.220v yerine faz nötür arası anahtar kapalıyken 50v geliyor.anahtara basınca 75v oluyor.anahtar sağlam geçiriyor.anahtardada 75v görüyorum.buatı kontrol ettim bi sıkıntı göremedim.

3 lü anahtar kullanılmış ve ilk taşındığım zaman 3. kısma bastığım zaman sigorta atıyordu.ölçüp kabloyu takip ettiğimde faza bağlandığını farkettim.anahtarda 2 tane faz vardı.bu kabloyu iptal ettim.artık sigorta atmıyor ama bu sefer asma tavana 220 gitmiyor.bununla ilgili olabilirmi.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
merhabalar.yeni evde asma tavana led takmak istiyordum.trafoyu bağlamadan önce kabloyu ölçeyim dedim.220v yerine faz nötür arası anahtar kapalıyken 50v geliyor.anahtara basınca 75v oluyor.anahtar sağlam geçiriyor.anahtardada 75v görüyorum.buatı kontrol ettim bi sıkıntı göremedim.

3 lü anahtar kullanılmış ve ilk taşındığım zaman 3. kısma bastığım zaman sigorta atıyordu.ölçüp kabloyu takip ettiğimde faza bağlandığını farkettim.anahtarda 2 tane faz vardı.bu kabloyu iptal ettim.artık sigorta atmıyor ama bu sefer asma tavana 220 gitmiyor.bununla ilgili olabilirmi.
Nötr gevsekliği ya da kötü temas var . Sigorta kutusundan başlayarak kontrol edin .

sigorta kutusundaki nötürleri tekrar söküp bağladım.asma tavana hangisi gidiyor tam çözemedim.çekiyorum oynamıyor hiç.biraz daha uğraşayım.sağolun.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,887
Kullanıcılar
451,029
Son üye
emirfatihbeytorun

Yeni konular

Geri