FB Download Ederken şekildeki hatayı alıyorum

graski

Üye
Arkadaşlar bizim projede daha önce hiç kullanmadığımız bir motoru kullanmak istedik ve motor çalışmadı.Programa baktım ve Hata olduğunu gördüm.Hataları o günkü vardiyamın sonuna kadar düzeltmeye çalıştım ve PLC ye sadece ilgili FB 'yi sorunsuz yükledim.Son kalan işlemi de bugün yapıp Download edeyim dedim ve bu hata ile karşılaştım.Şimdi ise FB yi yükleyemediğim gibi PLC 'ye Online olabilmeme rağmen Blokları Monitoring ( izleme ) yapamıyorum.Bir arkadaşım programı hafıza kartına yüklediğin zamam sonra ( .. to PLC ROM ) gibi bişeyler var onu yapman lazım dedi bilemiyorum.

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
çok klasik gibi olacak ama birkaçkez başıma butip sorunlar geldi. İlki bilgisayarımı restart ettikten sonra sorun kalmadı, ikincisi ise gördüğüm kadarıyla dowload yapmak istediğiniz anda Wincc Runtime da çalışmakta. Bus hattını meşgul ettiğinden sistem çalışamıyor olabilir.

Ama bence ilk düşüncem sizin probleminizi çözecektir.

Hımm deneyeceğim.Ben ONLİNE olup Blokta kontak durumlarını izledikten sonra Projemin yedeğinden FB de kalan düzeltmeleri yaptım.PLC yi STOP 'a geçirttim arkadaşa yükleme için ama işte FB yi yükleyemedim.Yani PLC yi Stopa almadan önce İzleyebiliyordum .

Hımm deneyeceğim.Ben ONLİNE olup Blokta kontak durumlarını izledikten sonra Projemin yedeğinden FB de kalan düzeltmeleri yaptım.PLC yi STOP 'a geçirttim arkadaşa yükleme için ama işte FB yi yükleyemedim.Yani PLC yi Stopa almadan önce İzleyebiliyordum .

Stop ta olan PLC' yi izleyemezsiniz ki. :D:D:D

Pardon eksik yazdım.Starta aldıktan sonra da izleyemiyorum.yani iki adres değiştirmek kaldı onu yapamadım.

ilgilendiğin için teşekkür ederim tossun2008 deneyeceğim söylediklerini

Arkadaşlar bir de PLC Run konumunda izleme butonuna basınca

(D0631) Resource error:Trigger event occupied.

Hatasını alıyorum sanıyorum ki FB 'yi yükleyemem de bu sorunla alakalı.Ne yapmam gerekiyor .Tecrubeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum

Ve inanın sadece iki IN adresi değiştirdim. Man_Run ve Man_STP.sonra PLC 'yi STOPA alıp FB yi atınca resimdeki hatayı aldım.Sonra tekrar RUN alıp bakayım dedim (D0631) Resource error:Trigger event occupied. bu hata geliyor.İzleyemiyorumda artık.

Hafıza kartından PLC nin ROM una programı kaydetme diye birşey varmı bir arkadaşım ondan olabilir dedi

Son düzenleme:
Arkadaşlar bir de PLC Run konumunda izleme butonuna basınca

(D0631) Resource error:Trigger event occupied.

Hatasını alıyorum sanıyorum ki FB 'yi yükleyemem de bu sorunla alakalı.Ne yapmam gerekiyor .Tecrubeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum

Ve inanın sadece iki IN adresi değiştirdim. Man_Run ve Man_STP.İşte sonra PLC 'yi STOPA alıp FB yi atınca resimdeki hatayı aldım.Sonra tekrar RUN alıp bakayım dedim (D0631) Resource error:Trigger event occupied. bu hata geliyor.İzleyemiyorumda artık.

Hafıza kartından PLC nin ROM una programı kaydetme diye birşey varmı bir arkadaşım ondan olabilir dedi

Sanki bana bir şekilde simatic manager bozulmuş gibi geliyor şimdi söylediklerinizden sonra. CPU modeli ile hardware deki configürasyon birebir aynımı. Örnek vereyim CPU gerçekte modeli düşük yada yüksek model olabilir PC ye göre. o zamanda da sistem düzgün çalışamıyor.

Eğer bilgisayarınızda Team wiever gibi bir program var ise en azından uzaktan bağlanıp konfigürasyonunuza bakabilirim. bana bağlatı için PM mesajla ulaşabilirsiniz.

Belki çünkü dediğim gibi PLC ye ben hiç bir müdahalede bulunamadım zaten.STOP' alınca mı oldu .Birden budurum meydana geldi.Düzeltmeye başladığım ilk gün tamamlasaydım keşke.İki sefer program yükeldim PLC ye 3. de olmadı işte.Eh bugünün işini yarına bırakmayacaksın.Ama şanssızlık oldu _;_ olsun

Bağlantı öneriniz için size çok minnettarım Syn tossun2008 ama malesef kumanda odasındaki bu Scada yüklü bilgisayarlara internet bağlamaya izin verilmedi.Virüs girer sistem çöker diye.Resimleri Print Screen yaparak Painte attım ve USB yükledim.Ben ÇEvre mühendisimizin ofisinden yazmaya çalışıyorum. imageshake.us 'e yükledim USB'den sonra Foruma.Kurucu firmayla irtibata geçmem lazım sanırım sonuç olarak...

Ben de çok tecrubeli değilim hadrware Conf olayına girip çalışan motorları riske atmak istemiyorum.En azından sistem hala çalışıyor.
Sevgiler

Son düzenleme:
Belki çünkü dediğim gibi PLC ye ben hiç bir müdahalede bulunamadım zaten.STOP' alınca mı oldu .Birden budurum meydana geldi.Düzeltmeye başladığım ilk gün tamamlasaydım keşke.İki sefer program yükeldim PLC ye 3. de olmadı işte.Eh bugünün işini yarına bırakmayacaksın.Ama şanssızlık oldu _;_ olsun

Bağlantı öneriniz için size çok minnettarım Syn tossun2008 ama malesef kumanda odasındaki bu SCADA yüklü bilgisayarlara internet bağlamaya izin verilmedi.Virüs girer sistem çöker diye.Resimleri Print Screen yaparak Painte attım ve USB yükledim.Ben ÇEvre mühendisimizin ofisinden yazmaya çalışıyorum. imageshake.us 'e yükledim USB'den sonra Foruma.Kurucu firmayla irtibata geçmem lazım sanırım sonuç olarak...

Ben de çok tecrubeli değilim hadrware Conf olayına girip çalışan motorları riske atmak istemiyorum.En azından sistem hala çalışıyor.
Sevgiler

simatic manager scadanın çalıştığı andamı çuvallıyor?...

Geciktim kusura bakma Scada sürekli çalışıyor.Ben 2 sefer program yükleyip izleme yaptım.Bu sırada da Çalışıyordu.Ben sadece prog. atarken 1 dk 'lığına PLC yi Stop a aldırıyorum sahadan.Yani 2 sefer başarılı şekilde yaptım.Ertesi gün de bi izleyeyim dedim baktım problem yok sonra Stopa geçirttim yükleme için ne olduysa o zaman oldu işte herhalde ve FB atarken de hata verdi.

Bir de şunu söyleyeyim Projedeki diğer PLC 'lerde Monitoring veya herhangi bir sorun yok.Sanırım sadece PLC3 ayarları bozuldu..Gerçi sıfır sistem olsa baştan Conf ayarlarını yapar projeye başlarım ama sistem çalıştığından risk almak istemiyorum bu noktada.Korkuyorum yani şimdi ,tecrübem az

Forum istatistikleri

Konular
128,894
Kullanıcılar
451,038
Son üye
teknoinfo

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri