finder röle sorunu ACİLLL !!!!!

ejder31

Üye
arkadaşlar çalıştığım firmada bi makine var ve içerisinde 4 adet finder 60.13.9.024.0040 10A. 250V./24DC. röle var .
bu rölelerin kumanda butonları ayrı ayrı hangisinin butonuna basarsam basayım (geçiş ayakları bozulmuş kontaktör gibi ) zınlıyor ve bi sonraki işlemi yapana kadar röle kontağını açıyor.
bu neden olabilir ; röleleri ve yataklarını sıfırladım yine aynı şey devam ediyor valflerdede bi kısıntı yok bu konuda çok acil yardıma ihtiyacım var
teşekkürler...

role ayaklarından aşırı akım geçiyor veya bobin uçlarına gelen voltaj da sorun vardır

eğer voltaj yüksek ise yapar mı?
şimdi aklıma geldi 24 v besleyen trafonun çıkışından 57v çıkıyor ve röleye gidiyor

aynen arkadaşım yapar hatta yanar

trafoyu çıkarttım ve şimdi ise derek 24v. alabiliriyorum
şöyle bişey sölicem yardımı olabilir mi bize?;
trafodan çıkan 24v. alternatif fakat röle dc aralarında bi diyot var bunla alakalı bi sorun olabilir mi? ve iki ayrı uç birbirileri arasında da bi diot ile kısa devreli??

evet ardaki dogrultucu arızalı demekki elinizde kare diot varsa onla kısa yoldan dogrulta bilirsiniz

elimde ba159 normal silindirik diot var çıkan iki ucu ayrı ayrı anot ve katotlarını doğru yönlerde bağlamam yeterli olabilir bir diğer sorum şu trafodan çıkan iki ucu(24v.) diyottan geçtikten sonra başka bi diyot ile kısa devrelendirsem ne olur?

akımı dogrultuktan sonrafark etmez yeterki akımı dogrultup roleyi çektirebilirsen bu iş olur kolay gelsin çıkışa da akımın şiddetine göre 1xw otomat koyarsan birdaha başın agrımaz kolay gelsin

Finder röle bağlantısına yardımcı olma şansınız varmı pres makinesi için oto yarı oto tam oto 24v dc

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
129,101
Kullanıcılar
451,416
Son üye
avsukrugocer

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri