Form kalitesi

ephesus83

Üye
Arkadaslar burası teknik paylasım formu fakat son zamanlarda meslegi ile ilgisi olan olmayan herkez birseyler yazıyor ve insanları yanlıs yonlendiriyorlar ve form kalitesini dusuruyorlar forma uye olurken en azından temel bilgilerler gibi bir test yapılıp uye yapılması gibi bir olanak ola bilir mi ?

Sn ephesus'a tamamen katılıyorum adamın profilinde teknisyen tekniker v.s. yazıyor ama yaptığı yorumlar o konuma yakışır yorumlar değil,yanlış yönlendirmeler yapılıyor bunu okuyan diğer üyelerin kafası karışıyor.
En azından üye hangi meslek dalını belirtmiş ise o daldaki temel bilgileri içeren basit bir test'e tabii tutulsa ve bu durumu belirten bir renk bir simge olsa tüm üyeler görse yorumunu değerlendirirken bunu dikkate alsa süper olur.
Mesela firma temsilcileri var bunu bildiğimiz için o konu hakkında yaptıkları yorumlara daha çok güveniyoruz.
Sn ephesus'un bu talebi mutlaka değerlendirilmeli bence.

forum yönetimi olarak yapılan toplantılarda her üyenin telepleri görüşülmektedir, sizin önerinizde gündeme alınıp görüşülecektir...

bilgilerinize...

Sayın ephesus83:
Sizinde belirtmiş oldugunuz gibi burası TEKNİK BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU.
Formun ana temasıda bilgi paylaşımı .Bizim kimsenin bilgisini sınamak gibi hakkımız olamaz Hç bilmeyen üye bilmediklerini öğrenmeye geldigi gibi bilende bilgilerini pekiştirmek mantalitesinde
Hiç bir konuda bilgisi olmayan fakat öğrenme istegiile bizleri,sizleri takip eden üye sayısını online üye sayısı ile mesaj sayılarını takip eder, mukayesede bulunursanız anlayabileceginizi tahmin ediyorum.

şahsen şu andan itibaren bilsemde, bilmesemde,bildiğimi yorumlamak için bile yorum atmam. benim işime yarayanı alıp iişime yaramayanı boşverme yoluna gideceğim. kimeyi rahatsız etmeyelim
iyi forumlar...

şahsen şu andan itibaren bilsemde, bilmesemde,bildiğimi yorumlamak için bile yorum atmam. benim işime yarayanı alıp iişime yaramayanı boşverme yoluna gideceğim. kimeyi rahatsız etmeyelim
iyi forumlar...

İşinize yarayacağını düşündüğünüz bilgi yanlış olabilir ve siz bu bilgiyle yola çıkıp yanlış birşeyler yapabilirsiniz. Topluluk içinde bu bilgiyi savunup komik duruma düşebilirsiniz yada daha kötüsü bunu kullanıp size çok pahalıya mal olacak bir deneme yanılmaya gidebilirsiniz.

Burda olay yanlış yorumlanmış bunu Sn Alfaromeo'nun yorumundan da açıkça anlayabiliyorum. Kimsenin bilgisini sınamıyoruz yada kimse az biliyor diye küçümsemiyoruz yada amacımız sınıf ayrımı falan yapmak değil.
Tek amaç var verilen bilginin doğruluk derecesi. Sitenin ihtiyacı olan en büyük şey bence bu. Konuları elimden geldiğince incelemeye çalışıyorum, gözlemlerimin neticesi bazı önemli konular bile 2-3 üye yorumu arasında tartışmalarla ilerlemiş ve netleşemeden sonlanmış. Örnek vereyim şu akım trafosu konusu hakaneryurt,3elibrahim,analizör,tossunpaşa adlı üyeler arasında tartışılmış ve bence konu tam açıklığa kavuşamadan sonlanmış ve farklı farklı yorumlar yapılmış.Burada ürün temsilcisi sıfatıyla katılan hakaneryurt isimli üyenin yorumları bana mantıklı geldi ürün temsilcisi olduğu içinde güvenilir buldum.
Benim demek istediğim olay budur verilen bilginin doğruluğu ve kalitesi buna güvenmemizi sağlayacak fonksiyonlar olmalı, bunun kıstası popülarite yada mesaj sayısı asla olamaz. Ya bu şahsın mesleki ünvanı birşekilde yöneticiler tarafından teyit edilerek deklare edilmeli yada geniş bir soru bankası oluşturulup üye bu teste tabii tutularak (bu test süreli olmalı) neticesinde aldığı puana göre belirlenen barajı geçmişse bu üyenin profilinde bir rütbe yada bunu belirten bir sembol konmalı bu en azından makina-elektrik-elektronik 3 ana dalda yapılmalı diyorum.
Yanlış mı düşünüyorum?

ben siz ustalarım gibi bilgili degilim ama temel şeyleri biliyorum ve digerlerinide siz ustalarımdan ögreniyorum.kontrolkalemı bana cok cok faydalı oldu ve ephesus83 katılıyorum

sayın yonetici ve arkadaslar benim burada kimsenin bilgisini ve tecrubesini olcme gibi bir niyetim veya amacım yok . Burada sansen kendimde bilmediğim bir cok konuda tecrube edindim ornegin gecenlerde topraklaması olmayan bir tesisata kacak akım takılmaz sıfırlamayı topraklama olarak gorenler var bildigi yanlıs olsa dahi bunu kabul etmeyenler var .Bu kacak akım veya topraklama konusunda bilgisi olmayan ve oneri isteyen bu arkadası yanlıs yonlendirme ile kendisin veya ailesinden birinin hayatını tehlikeye atmıs olmuyor mu ben bunlara karsıyım .Bu konuyu açmamda da hiç bir kotu niyet yoktur bilgi paylastıkça çogalır

Bu mesajınızı son 2 haftadır rahatsız olduğumdan dolayı ancak okuyabiliyorum. Şunu görmekteyimki sizin mekanik konularla uğraştığınız için elektrik konularında çok deneyimli olamayabilirsiniz. Dolayısıyla da bu forumda ki bilgi paylaşımlarının doğru olup olmadığından asla emin olamayacaksınız gibi bir düşünceniz olduğunu düşünmekteyim.

Sn. Alfa Romeo nun yanlış anladığını düşünmüyorum. Kurallara uyduğu takdirde herkese açıktır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…