Forum Kurallarımıza riayet ile ilgili!

Form kuralları belirlenenen ortak kararlardır. Elbette ki uyulması ve de sürekliliği bakımından da kalıcı olması gereklidir. Benim diyeceğim sözüm aslında genel anlamda her kullanıcı arkadaşımıza ithafen olacak. Serbest konular hakkında ve de teknik konular altında da açılan konu başlıklarının bazı mühim derecede önem teşkil eden konularla çakışması yani ana sayfamızda en aşağı tarafta son eklenen konuların listesi gözükmektedir. Aslında belki buranında farklı şekilde düzenlenmesi yani bölüm bölüm güncellenilip ve de mesleki ya da sosyal konularında takibi açısından da kolaylık sağlayacağını düşünüyorum. Tabi bu benim fikirim. Hatırlarsanız eğer bikaç ay öncesinden benim serbest konular içerisinde Yüreğimin Sesini Bir Nebze sizlere aktarmak istiyorum şeklide yazılı olan ve içerisinde benim şiirlerim ve de bi kaç tanede türkü sözü yazılı olan bir konu başlığı açmıştım. Fakat ben bunu konuyuda izinli ve yetki sahibi olan bir arkadaşımızın bilgisi doğrultusunda açmıştım. Tabi ki ben o zamanlar insanlara böyle yürek emeği paylaşarakta bu alanda da başarı göstereceğimi düşünmüştüm. Fakat teknik konularda da ve diğer arkadaşlarımızın yollamış oldukları konularda da bi sıkıntı gündeme geldi. Konuları takip edememe sıkıntısı ortaya çıktı. Tabi yönetim konusunda da yetkili olan arkadaşlarımız beni taa ki o zamana kadar tebrik ve takdir etmektelerdi. Fakat bu takip sıkıntısı sonucunda ve gelen bazı şikayetler sonucunda da konu kapatıldı ve bende ondan sonra böyle şiir, türkü vb. gibi hisli içerikler yollamamaya karar verdim. Eğer kararlar ortak olarak alınmışsa elbette ki uyulması gerekir. Hatta benim mail adresime gelen maillerde yazılı olan yazılarda >> << şeklinde olan karakterlerle yazılmış bazı yazılar vardı bunlarda sitemiz yönetiminda yetkili arkadaşlarımız tarafından düzenlemeler yapılarak tekrar yayımlandı. Elbetteki haklı nedenleri vardır. Fakat içimizde eminim ki çoğu arkadaş bazı forum kurallarını bilmemekte. Bende <<< >>< şeklinde olan karakterlerin kullanılmasının yasak olduğunu sitemizin yönetiminde olan yetkili kardeşimizden öğrenmiştim. Bakın arkadaşlar amaç burada çıkarsızca, hiç bir beklenti gözetilmeden içinden gelerek her anlamda bilgi paylaşmak olmalıdır. Kurallar; düzen, nizam ve görsel güzellik olarak konulan sınır çizgileridir. Haddi aşmadan ve gereksiz yere insanları meşgul etmeden hatta yönetimde ki olan arkadaşlarımızıda sıkıntı içerisine düşürmeden yapılan her bilgi paylaşımını zaten büyük bir zevkle okumaktayız. Ben kendi gayretim ve kendi çabamla gücümün yettiği, aklımın erdiği, beynimin bana söyletme gereği hissettiği sözleri çekinmeden, utanmadan ve de hiç bir baskı altında kalmadan yapma gereği hissediyorsam inanın ki sizlere fayda sağlamak için yapmaktayım. Yoksa emin olun ki teknik konularda şöyle bi incelerseniz sitemizi çok geniş ve büyük kitlelere hitap edecek şekilde bilgiler bulacaksınız. Emek verip gecesini gündüzüne katarak kendi el emeğini sorulan bir soru neticesinde ya da açılan bir konu içinde hiç yılmadan sıkılmadan hazırlama emeği veren burada ciddi anlamda hayırlı çalışmalar yapan arkadaşlarımız zaten kendisini çok net olarak göstermekte. Sizlere nasihat verecek değilim inanın ki ama ben sitemize emek vererek özellikle zaman vererek çalışmalar ve de böyle yazılar yolluyorsam bir nedeni vardır elbet! Amaç insanlara hatta insanlığa faydalı olmaktır... Benim son sözüm şudur. Kurallar kafaya göre konulmaz, Kurallar kafalara göre konulur... Her insan başka bir insanın özgür iradesine ve kişiliğine saygısızlık yapamayacak kadar hürdür. Yönetimde olan emeği geçen ve benim bu yazdıklarımı okuma zahmetine katlanan arkadaşlarımıza canı gönülden teşekkür ederim. Lütfen buralarda da kurallara uyduğunuz gibi hayatınızda da fark ettiğiniz kurallara uyun olurmu :) SEVGİLERİMLE HOŞÇAKALIN! iyi çalışmalar...

Şaşkın kardeşim sözlerime ilgin alakan için sana ayrıca teşekkür ederim. Zaten benim de senin sözlerine hak veriyor olduğumdan dolayı sözüm kimseye yok aslında. Sende biliyorsun ki gayemiz insanlara faydalı olabilmek. Her insan her yerde nasıl ki eşit ise sitemizde de bu şekilde olduğu zaten gözükmekte Benimde demek istediklerim kurallarımızı ihlal etme gibi girişimlere teşebbüs eden ya da etmeye çalışan kişi veya kişilere ithafendi. Sözlerim umarım kimseler tarafından yanlış anlaşılmaz çünkü şu gerçek ki site yönetiminde olan yönetici pozisyonunda ve yetkisinde olan ve üye arkadaşlarımızıda tarifsiz olan bir sevgi ve saygı ile yüreğimle selamlıyorum. Yani yaradılan her canı sevdiğim için bu yüzdende yardımcı olmayı ve yardım almayı seven bir insanım. BİLGİ PAYLAŞTIKÇA BÜYÜYEN ERDEMDİR! İnanın ki arkadaşlar sitemizi çok daha büyüteceğiz ve bu da bizlerin sizlerin yani hepinizin sayesinde olacaktır buna inanıyorum. Bu dileklerimi umarım herkes iyi yönde anlar. Benden Selam olsun sizlerin yüreklerine. Hoşçakalın sevgilerimle...

Kasım bey, forumlarda genelgeçer bir kural daha vardır: Paragraflara ayrılmış anlatımlar. Yazınızın okunaklılığı oolmadığı için yukarıdda yazdıklarınızı okumaktan korktum ve kaçtım. Hani en azıondan 10 satırda bir paragrafa ayıracak şekilde maddelere ayrılmış bir anlatımı tercih etseniz. :)

Forum istatistikleri

Konular
129,465
Kullanıcılar
452,025
Son üye
bulentnar

Yeni konular

Geri