fotoelektrik sensör

artemis526

Üye
Merhaba arkadaşlar,
Ben karşılıklı alıcı verici fotoelektrik sensör arıyorum, araya cisim girmesi durumunda çalışacak. Kendim yapmaya kalksam nasıl yapabilirim, yardımcı olur musunuz?

Merhaba
Sensörler arası mesafe ne kadar olmalı?Yani araya girecek cisim nedir? Veya büyüklüğü ne kadardır?

Sensörler arası yaklaşık olarak 30cm olacak, aradan geçecek olan tekerleğin çapını ölçmek istiyorum?

Merhaba
Sensor arasindan gecen cismi algilamak ayri sey,gecen cismin capini,boyunu,rengini ayirt etmek ayri islemdir.Kuracaginiz duzenegi tam olarak gormek lazim.aralarinda 30cm mesafe olan iki lazer isigi arasindan isiklari kesmeden gecireceginiz bir cismin 30 cm kucuk oldugunu anlayabilirsiniz

bildiğim kadarıyla sensör markalarına göre değişiyor kjatoglog bilgilerine sensörün markasının sitesinden ulaşabilirsiniz.
ödeyeceğiniz fiyat aralıklarına göre bir çok seçenek var

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Sayın erdem 231 bu lazer deplsman sensörleri nasıl kullanılıyor ölçüm yaparken referans noktası ve ölçülecek uzunluk nasıl ayarlanıyor.

Deplasman sensörlerinin belli bir kör noktaları bulunmaktadır. Örneğin 500mm ölçüm aralıklı bir sensör 0'dan ölçüm yapmaya başlamaz. Bunların başlangıç değeri , orta değeri ve sonu vardır. Başlangıç ile son arasında 500mm mesafe vardır.

Size çözüm olabilecek karşılıklı sensör OPTİK MİKROMETRELERDİR. Çap ölçümü için %100 garantili çözüm.

http://www.micro-epsilon.com/optical-micrometer/Mikrometer-Festoptik/optoCONTROL_2500/index.html

A
lman MicroEpsilon firmasının bu tarz ürünleri var, Türkiye distrübütörü de SİMTEKNO. İsterseniz arayın yardımcı olurlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,849
Kullanıcılar
450,953
Son üye
cdalci

Yeni konular

Geri