fotosel ile angel algılama

durdu437

Üye
merhaba
arkadaşlar bana karşılıklı iki nokta arasında iletişim yapabilecek.daha doğrusu benim isteğim iki nokta arasına bir engel girdiğinde alıcı veya verici ucun bir röle sürücü devresiyle istediğimi yapabilecek kızılötesi iletişim devresine ihtiyacım var. pic programlama ile yapmak istiyorum...yardımcı okursanız sevinirim

yapmak istediğin eğer protokol kullanmayacaksan ve basit bir şey yapmak istiyorsan oldukça kolay ilk olarak gönderilen infrarared için ne555 entegresi kulllanarak kare dalga üret bunu da infrared lede gönder bunuda pic in herhangibir bacağında oku ve kare dalgada bozulma olduğunda pic diğer bir bacağından çıkış alarak transtör yardımıyla roleyi çektir. elektronik bilgin ne kadar bilmiyorum daha fazla yardım istersen yada şema pic programı istersen vaktim olduğunca yardım etmeye çalışırım kolay gelsin

kullanacağım mesafe 10 metre civarında olsun istiyorum galiba 555 in çıkışından alacağım akım bu mesafe için yeterli olmaz gerçi bir bjt ile bunu halledebilirim ama dışardan herhangi bir etkenle bu sinyal kolayca bozulur ben modülasyon uygulamasıyla yapmak istiyorum yardımınızı istediğim nokta bu aslında ben 16f877 ile uygulama yapmak istedim 877 nin pwm modülasyonu olduğunu biliyorum fakat büyüklük ve maliyet açısından kaçındım 8 bacaklı picler ile yani 12f ve 24f serisinden herhangi bir entegre kullanarak yapmak istiyorum bu serilerdede protokolü programsal olarak yapıp data bilgisiyle modüle etmek istiyorum sıkıntım bu noktada...ccs c veya basic dilinde uğraşabilirim..eğer dediğiniz gibi şema pic programıyla yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,953
Kullanıcılar
451,143
Son üye
Bastonlu dede

Yeni konular

Geri