gökdelenlerin elektrik tesisatı?

Sn:aksates

İştemiş olduğun projeyi forum mensubu arkadaşlarımızdan daha iyi faydalanması açısından yeni bir konu başlığı altında paylaşıma açtım bilgine.

https://www.kontrolkalemi.com/forum...-katli-binanin-komple-elektrik-projeleri.html

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
TEKNİKADAM iki adet 11 katlı ve 2 asanasörlü projeni indirmiştim daha önce ama benim sorduğum daha yüksek (11 kat normal bir bina sayılır buralarda) binaydı ...yardımcı olan arkadaşa ve paylaşımın içinde sana tşk ederim....

mesafe ne kadar uzunsa kesit artar . nasıl evlerde en az 2x6 mm kullanıyorsak bu işlerine de belli tekniği olsa gerek

Arkadaşlar 35 katlı bir binada 7 katta bir pano sayaç pano odası oluşturulmuş,şimdi bu pano odasının her kata koyabilirmiyim,yada her 7 katta panoları ayırabiliryim,Sayaç odası en az kaç sayaç olmalı ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,912
Kullanıcılar
451,074
Son üye
cann38

Yeni konular

Geri